Sosyal Medya

WhatsApp’a büyük güncelleme

Amerikalı internet tabanlı iletişim servisi WhatsApp, uzun bir süre önce duyurduğu güncellemeleri nihayet kullanıma sundu.

WhatsApp’a büyük güncelleme

Dünyanın en önemli internet tabanlı iletişim servisi WhatsApp, mevcut konumunu koruyabilmek için hiç durmadan çalışıyor. Sosyal medya platformları arasında güncelleme sıklığı ve yeni özellik sunma kategorilerinde en ön sıralarda gelen Amerikalı teknoloji devi, bir taraftan kendine has özellikler sunarken diğer bir taraftan ise en büyük rakibi olarak gördüğü Telegram’dan esinlenmeye de devam ediyor.

Özellikle son güncellemeyle birlikte hayatımıza girecek olan bazı özelliklere baktığımız zaman, Amerikalı teknoloji devinin Telegram’a kaçan bazı kullanıcılarını geri çekebilmek gayesi taşıdığını görüyoruz. WhatsApp aslında bugün servis ettiği güncelleme paketinde yer alan birçok özelliği Temmuz ayının başlarında duyurmuş ve bu duyurunun ardından bazı bölgelerde yeni özellikler kullanıma sunulmaya başlanmıştı.

WhatsApp’a büyük güncelleme

Bununla birlikte küresel bazda bütün kullanıcıların tüm özelliklerden aynı anda faydalanabilmesi için, bugün servis edilen paketin gelmesini bekliyorduk. Peki bu güncelleme paketinin içeriğinde neler var?

İlk dikkat çeken husus artık dosya gönderim için üst sınırın 100MB’dan 2GB’a çıkmış olması. Yani bundan sonra WhatsApp kullanıcıları, birbirlerine çok daha yüksek boyutlu dosyalar gönderebilecekler ki bu özellik Telegram’ı WhatsAppp’dan ayıran en önemli farkların başında geliyordu.

Öte yandan artık herkesten sil özelliğini kullanabilmek için hiç de acele etmenize gerek yok çünkü bu sürede tam 48 saate çıktı. Üstelik sadece o da değil, sadece benden sil diyebilmek için de sürenin uzatıldığı bilgisinin geldiğini de aktaralım. Bakalım yeni özellikler WhatsApp kullanıcılarını ne derecede mutlu edecek?

Yorumlar
Serdar
Çoklu cihazda çalışma özelliği gelmediği muddetce istedikleri kadar güncelleme yapsınlar bir halta yaramaz
Cevapla
Niyazi74
WhatsApp asla Telegram ı geçemez WhatsApp ın tek avantajı Telegram dan daha önce piyasaya sürülmüş olması insanlar tarafından daha önce tanınıyor olması insanlar Telegram ı tüm detayları ile tanısalar asla vazgeçmezler.Bir kere Telegramın çoklu cihazlarda yani birden fazla cihazlarda aynı numara ile kullanılabiliyor olması bile WhatsApp ı ezer geçer WhatsApp aylardır bu özellik için uğraşıyor maalesef başara bilmiş değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.