Sosyal Medya

WhatsApp'ın bu yeni özelliğine bayılacaksınız!

Google, Google Asistan‘da WhatsApp mesajlarını yazmadan göndermenizi sağlayan bir özellik başlattı. WhatsApp yazmadan mesaj gönder!

WhatsApp'ın bu yeni özelliğine bayılacaksınız!

WhatsApp’taki bu uygulama şu an dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bir WhatsApp kullanıcısıysanız, birine mesaj yazmak istediğiniz ama müsait olamadığınız zamanlar muhakkak olmuştur. Örneğin, araç kullandığınız esnada bir ileti gelir ve iletiyi görürsünüz, fakat o anda bir yanıt yazamazsınız. Bu durumlar için, artık çok kolay bir çözüm var.

WhatsApp mesajlarını gerçekte yazmak zorunda kalmadan gönderebilirsiniz. Bu WhatsApp özelliği Android telefonlarda çalışıyor. Telefon ayarlarınızda yapacağınız ufak bir değişim ile artık bu mümkün olacak. Daha sonra WhatsApp yazmadan mesajları göndermenize izin verecek.

WhatsApp mesajları yazmadan nasıl gönderilir?

WhatsApp, Google Asistan ile WhatsApp mesajlarını yazmadan göndermenizi sağlayan bir özellik başlattı. Artık mesajlar üçüncü taraf uygulamalardan bir ses aracılığıyla gönderilebiliyor.

*Yazmadan mesaj göndermek için Google uygulamasında Ayarlar'a gitmeniz ve ardından Google Asistan'ın sağ köşesindeki profil fotoğrafınıza tıklamanız gerekiyor. Ayrıca, Kişisel Sonuç'a gidin ve bu işlevi açın.

*Google Asistan'ı etkinleştirmek için uyandırma sözcüğü olan "Hey Google" demeniz gerekiyor. Artık "WhatsApp mesajı gönder" diyebilirsiniz.

*Bundan sonra, WhatsApp'ta mesaj atmak istediğiniz kişinin adını söylemeniz yeterli olacak. Google Asistan size hangi mesajı göndermek istediğinizi soracak. Şimdi, iletmek istediğiniz mesajı yüksek sesle konuşun ve yazmak için parmaklarınızı kullanmanıza gerek kalmadan söylem olarak ilettiğiniz cümle mesaj olarak gönderilecek.

Artık yazmadan Google Asistan yardımıyla WhatsApp mesajları gönderebilirsiniz.

Yorumlar
Son Cahil Bükücü
IPhone'da yıllardır var bu 😂
Cevapla
Mustafa
Bunu googlen klawyesi ile daha rahat yapılıyo ben onu kullanıyorum çoğunlukla
Cevapla
Fatma
Bıktık artık şu whatsap tan insanların hayatini resmen ele geçirmek istiyor her gün insanları birbirine takacak bir şeyler yapıyor çağ atlamak buysa çocukluğumuzdaki gibi kalalım daha iyi
Cevapla
KEMAL SEZER
BU UYGULAMAYI NASIL YAPABİLİRİM BİR BEY EFENDİ BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDİYORUM SAĞOLASIN VAR OLASIN,,
Cevapla
RECEP
ÇOK SUPER BIR UYGULAMA BAYILIYORUM BU VHATSAAPA
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.