WhatsApp boşanmalara neden olan sorunu çözecek!

WhatsApp şüphesiz mükemmel bir iletişim platformudur. Ancak, bu her şeyin yolunda gittiği anlamına gelmiyor. Çok önemli bir özellik daha geliyor.

WhatsApp boşanmalara neden olan sorunu çözecek!

Yaz başında WhatsApp birden fazla cihaz için destek verdiğini açıkladıktan sonra, bu özelikte platformu rahatsız eden bazı eksiklerin hala var olduğu aşikardı. Yani, bir tarafta bazı konuşmaları silerken, diğer tarafta silemiyordunuz. Şimdi WhatsApp'taki bu büyük sorunu sona erdirecek yeni bir güncelleme geliyor.

WhatsApp'ta inanılmaz ve yararlı bir yenilik daha tanıtıldı. WhatsApp hızla yeni ve iyi haberler açıklıyor ve kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Şimdi tüm platformlardaki konuşmalarınız ile ilgili yeni bir işlevsellik geliyor.

WhatsApp bağlı cihazlarda bütünleşik mesaj silme sorununu çözecek!

Bildiğiniz gibi WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp Web hizmeti sayesinde bilgisayardan ve tabletten mesajlaşabilmelerine izin veriyor. Telefonunuzu tamamen kapatsanız veya veri bağlantısını kesseniz dahi, WhatsApp’ı bağladığınız cihazlarda uygulamayın aktif kullanmaya devam ediyorsunuz. Fakat silmek istediğiniz mesaj veya mesajlar için aynı yönde işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

WhatsApp boşanmalara neden olan sorunu çözecek! - Resim : 1

WhatsApp, Beta'nın en son sürümünde birden fazla platformdaki konuşmaları silme olasılığını keşfetti. Bu özellik etkinleştirildikten sonra, tüm eşleştirilmiş cihazlarda konuşmalar silinebilecek. Hesabınızdan sildiğiniz bir mesaj artık diğer bağlı bütün cihazlarınızdan aynı anda silinmiş olacak. Bunun için WhatsApp'ın en son sürümünü yüklemeniz gerekecek.

Bir diğer özellik ise sesli mesajlar ile ilgili. Artık pratikte, aldığımız sesli mesajları metne dönüştürmek mümkün olacak. Bu gerçekten kullanışlı bir özellik olabilir. Özellikle de sesi dinleyemeyeceğiniz bir yerdeyken gelen mesajı metne dönüştürüp okuyabileceksiniz. Bu işlevler isteğe bağlı olacak. Ancak, etkinleştirdiğiniz sürece bu özellikleri kullanabileceksiniz.