WhatsApp’ın yeni özelliği yine birçok kişiyi fazlasıyla mutlu edecek

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip internet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, her geçen gün özelliklerine bir yenisini eklemeye devam ediyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği yine birçok kişiyi fazlasıyla mutlu edecek

Sosyal medya kavramı aslında oldukça geniş bir alanı ifade ediyor. Kimilerine göre bu kavram, Facebook ve Instagram gibi herkese açık paylaşım imkanı manasına gelirken, kimileri içinse bu kullanım daha çok ikili sohbet ve yeni arkadaşlık fırsatları demektir. İşte bu kadar geniş bir tanımlama alanına sahip olan sosyal medya dünyanın en çok kullanıcıya sahip ismi hangisi diye soracak olursanız, yanıt gayet net: WhatsApp.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Meta tarafından yapılan açıklamayla, aylık aktif kullanıcı sayısının 4 milyar kişiye yaklaştığı belirtilen WhatsApp, bu konuda rakiplerinden bir hayli ileride. Ancak Amerikalı teknoloji devinin rakiplerinden ileride olduğu tek konu kullanıcı sayısı değil. Aslında şirket, güncelleme ve yeni özellik konusunda da sektörün en önde gelen ismi ve dolaylı olarak bu yönü şirketin kullanıcı sayısının da önlemez bir şekilde artmasına yardımcı oluyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği yine birçok kişiyi fazlasıyla mutlu edecek

Amerikalı sosyal medya devinin üzerinde çalıştığı son yenilik ise “mesaj sabitleme” özelliği. Aslında sabitleme kısmına sohbetlerin kendisini sabitlemekten aşinayız. Yani WhatsApp’ta bir kişi ya da grup sohbetinin gözümüzün önünde durmasını istiyorsak, onu ekranın en üstüne sabitleyebiliyoruz. Ancak yeni özellik ile birlikte bu durum artık sohbetlerin içerisindeki mesajlar için de geçerli olacak.

WABetaInfo tarafından servis edilen yeni bilgilere göre, artık kullanıcılar herhangi bir sohbetteki mesajı konuşmanın en başına sabitleyebilecekler. Ancak burada ilginç olan durum, bu sabitleme bilgisi karşı tarafa da gidecek ve o da eğer en yeni sürümü kullanıyorsa en başa sabitlenen mesajı görebilecek. Eğer karşı taraf en yeni sürümü kullanmıyorsa da o zaman kendisine sürümünü güncellemesi halinde sabitlenen mesajı görebileceği bilgisi iletilecek. Tabi bu şimdilik yeni özelliğin kesinleşmemiş tarafı. Mesaj sabitleme özelliğinin nihai halini ise, ancak özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte öğreneceğiz.