X, üç ücretli bir abonelik katmanı test ediyor

X'in daha fazla ücretli hizmeti entegre edeceğine dair söylentiler devam ediyor; Bloomberg, şirketin mali sıkıntılarını çözmeye yardımcı olmak için üçlü abonelik katmanını test ettiğini bildirdi.

X, üç ücretli bir abonelik katmanı test ediyor

Ayrıntılar çok az ancak görünen o ki bu ücretli abonelik seçenekleri, platformu kullanırken gördüğünüz reklamların sayısını etkileyecek.

Katman Temel, Standart ve Plus olarak ayrılacak gibi görünüyor. Temel kullanıcılar, etiketli olsun ya da olmasın normal miktarda reklam görmeye devam ederken, standart kullanıcılar reklamların yarısını görecek, bu da mavi tik için her ay 8 dolar ödeyen kişilere özel mevcut bir ayrıcalığa eşdeğer. Plus kullanıcılar ise hiçbir reklam görmeyecek, bu da onlara herhangi normal bir günde internette dolaşan komplo teorilerine sınırsız erişim imkanı sağlayacak.

X, üç ücretli bir abonelik katmanı test ediyor

Bu katmanların ne kadara mal olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Meta'nın, Avrupa'da Instagram ve Facebook'ta reklamsız bir deneyim için kullanıcılardan her ay 17 dolara kadar ücret alabileceği benzer bir hamle yaptığı bildiriliyor.

Şirket tarafından onaylanmayan reklamlar dışında kimse bu abonelik katmanlarının ödeme yapan kullanıcılara ne gibi ek avantajlar sağlayacağını bilmiyor. Bunun, hizmeti kullanmak için zorunlu aboneliklere doğru bir ilerlemeye işaret edip etmediği de henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, ücretli temel planın mevcut reklam düzeyini gösterdiği bildirildiğinden, ücretsiz bir hesabın nasıl bir deneyim yaşayacağını öngörmek zor. Reklamların iki katı mı? Reklamların üç katı mı?