Sosyal Medya

Yeni sosyal medya platformu "BeReal": Instagram tarihe mi karışıyor?

Instagram'a rakip olabilecek yeni bir sosyal medya platformu olan BeReal her geçen gün daha popüler hale geliyor. Herkesin günün rastgele saatlerinde arkadaşlarıyla konuşup kendi fotoğraflarını paylaştığı yeni fotoğraf paylaşım uygulaması BeReal hakkında tüm detaylar.

Yeni sosyal medya platformu "BeReal": Instagram tarihe mi karışıyor?

BeReal son zamanlarda oldukça popüler bir sosyal medya uygulaması haline geldi. BeReal, kişinin kendi görüntüsünü, kişinin hayatının o anda olduğu gibi daha özgün fotoğraflarını çekmesine odaklanan bir sosyal medya ve fotoğraf paylaşım uygulaması. Instagram, gösterişli bir fotoğraf veya video koleksiyonu oluşturup düzenleyerek takipçileri ve beğenileri çekmekle ilgiliyse, BeReal tam tersi. Tamamen daha az gösterişli, daha doğal ve samimi bir şekilde kişinin bağlantıları ile daha "gerçek" anlar paylaşmasına olanak tanıyan spontan gönderilerin olduğu bir sosyal medya platformu.

BeReal, daha özgün gönderileri kolaylaştırmak ve teşvik etmek için tasarlanmış. BeReal, basit fotoğraf paylaşımı yerine ilginç bir zamanlanmış fotoğraf istemi formatına sahip.

Yeni sosyal medya platformu "BeReal": Instagram tarihe mi karışıyor? - Resim : 1

Kullanıcılarının başkalarının kaydırması için sürekli bir içerik akışı olmayan uygulama, Tüm kullanıcılara, fotoğraf çekmelerini isteyen günlük bir push bildirimi gönderir. BeReal kullanıcılarına, fotoğrafı çekip yayınlamaları için başlangıçta en fazla iki dakika verilir. Ancak, süre dolduktan sonra da fotoğraf gönderebilir. Arkadaşlarınızın gönderilerini (veya diğer kullanıcıların herkese açık gönderilerini) görüntülemek için önce günlük fotoğrafınızı göndermeniz gerektiğini de belirtmekte fayda var. 

Bir BeReal gönderisi, diğer platformlardaki çoğu sosyal medya gönderisine kıyasla oldukça sadedir. Bu, aynı anda çekilmiş iki fotoğrafı içeren bir resim gönderisidir: ne yaptığınızın bir fotoğrafı ve önceki fotoğrafı çekerken çekilmiş otomatik bir özçekim. Sonuç, büyük fotoğrafın üzerine yerleştirilmiş ve sol üst köşede daha küçük dikdörtgen bir selfie ile yaptığınız şeyin dikey olarak yönlendirilmiş büyük bir fotoğrafı bulunan basit bir karedir. Yayınlandıktan sonra gönderiye yalnızca bir başlık ekleyebilirsiniz. Filtre, çıkartma veya başka bir şey ekleyemezsiniz. Bu fotoğrafları da düzenleyemezsiniz.

Yeni sosyal medya platformu "BeReal": Instagram tarihe mi karışıyor? - Resim : 2

BeReal gönderiniz yayınlandıktan sonra, arkadaşlarınız uygulamanın RealMojis özelliği ile gönderiye yorum yapabilir veya tepki verebilir. RealMojis özelliği, bir fotoğrafa tepki vermek için kullanmak istediğiniz emojiyi yeniden oluşturduğunuz bir fotoğrafınızı eklemenizi sağlar. Dolayısıyla, başparmak yukarıya emojisini seçerseniz, başparmak yukarıya işaretini yaparken kendinizin bir özçekimini yapmanız istenecektir. Son olarak BeReal'da arkadaşınız olmayan kişilerin herkese açık BeReal gönderilerini içeren sınırlı bir Keşif sekmesi de bulunur. Keşif bölümünden görüntülediğiniz gönderilere yorum yapamazsınız, ancak onlara tepki verebilirsiniz. Kendi yayınlarınızı da herkese açık olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

BeReal'ı indirmek ve kullanmak ücretsiz. Şu anda Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir.

Yorumlar
dolandırıcı siken
boş bos yalan aptalca basliklar koymayin instagram niye tarihe karissin sirf tiklanma almak icin boyle basliklar var
Cevapla
Emrah ilhan
Beş para etmez bir uygulama. Kullanımı, dizaynı, amacı boş.. Tavsiye etmem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.