Sosyal Medya

Yerli sosyal medya uygulaması Yaay Twitter'a kafa tutabilir mi?

Yerli sosyal medya uygulaması Yaay, son günlerde çok konuşulmaya başladı. Peki, Twitter alternatifi olan Yaay başarılı olabilir mi?

Yerli sosyal medya uygulaması Yaay Twitter'a kafa tutabilir mi?

WhatsApp ile başlayan gizlilik endişeleri, diğer platformlara da sıçradı. İnternet kullanıcıları artık tüm sosyal medya platformlarına temkinli yaklaşmaya başladı. İnsanları paranoyak yapan gizlilik konusunun patladığı sıralar yerli ve milli sosyal medya uygulamamız Yaay gündeme geldi. Peki, Twitter alternatifi olarak bilinen Yaay nedir?

Yaay, 2020'nin son çeyreğinde Türk Telekom çatısı altındaki TT Venture tarafından geliştirilip yayın hayatına başladı. Twitter'a benzeyen yapısı ile dikkat çeken Yaay, kullanıcılara sunmuş olduğu kategoriler ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına sunduğu rozetler ile dikkat çekiyor.

Kullanımı oldukça kolay olan Yaay, diğer sosyal medya platformları gibi ücretsiz olarak hizmet veriyor. E-postanız ile ücretsiz olarak https://yaay.com.tr adresi üzerinden üye olabileceğiniz bu platform, son günlerde kullanıcı sayısında patlama yaşadı. Verilerini Türkiye'de tutmak isteyen kullanıcılar Twitter yerine Yaay'a yönlenmeye başladı.

Yaay

Web tarayıcı sürümünün yanı sıra iOS ve Android'de de uygulamaları yer alan Yaay, Twitter'a büyük bir rakip olacak gibi görünüyor. Eğer Yaay, Türk kullanıcıları bünyesine çekebilirse, Twitter'ın tahtını ülkemizde sallayabilir. Ancak global çapta maalesef ki Yaay'ın başarılı olması şimdilik zor görünüyor.

Yaay'da hesap oluşturdunuz ancak platformu sevmediniz. Peki, hesabınızı nasıl sileceksiniz? Yaay hesap silme işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Yaay hesap silme işlemi nasıl yapılır?

  • Yaay uygulamasını açın
  • Sol üstte yer alan profil resminize tıklayın ve profilinizi açın
  • Sağ üstte bulunan Ayarlar'a tıklayın
  • Ayarlar bölümünden Gizlilik Ayarları'na girin ve Hesabımı Sil seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra hesabınız silinecektir. Eğer hesabınızı askıya almak istiyorsanız Hesabımı Askıya Al seçeneğini seçin.
Yorumlar
Yüklemeyin derim
Bence yüklemeye değmez Ben gelecekte Google gibi bir şirket kurmayı planlıyorum Türk Geliştiriclerinin yaptığı uygulamaları beğenmiyorum çünkü yani eksik yetersiz bence iyi bir uygulama değil
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Yerli ve milli haberleşme ortamlarında Facebook ve WhatsApp ve Twitter deki gibi özgür olabilecek misiniz? Devlet kontrolünde hepsi. Yanda medya neler yayınlayabiliyor?
Cevapla
Triglav
@Attila Ulan gerizekalı bunun hanlikle veya teröristlikle ne alakası var aptal herif? (Admin bunu yayınla benim asabımı bozma)
Attila
Sen git amerikalıya güven nede olsa onları çok seviyorsunuz.hain değilsen terörist değilsen zaten bilgilerin devlete gitmiş niye korkasınki.ama siz batı şeyini seviyorsunuz
💎G@kko💎
İşte bele yav, vallahi insan mutlu oli bele haberlernen gün gelecek dünyanın süper gücü olacağız Osmanlı geri dönüccü
Cevapla
Triglav
Salaksın...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.