Sosyal Medya

YouTube abonelerine ücretsiz kredi!

Google’dan, geçen hafta yaklaşık bir saat servis dışı kalan online video platformu YouTube için özür geldi. İşte detaylar!

YouTube abonelerine ücretsiz kredi!

Google’dan, geçen hafta yaklaşık bir saat servis dışı kalan online video platformu YouTube için özür geldi. YouTube’ta yaşanan kesinti için özür dileyen şirket, YouTube TV aboneleri için 10 dolar değerinde bir haftalık ücretsiz hizmet kredisi sundu.

Yaşanan erişim sorunu özellikle ücretli üyelikle sunulan YouTube TV ve YouTube Music abonelerini etkilemişti. YouTube da 17 Ekim’de Twitter üzerinden yaptığı “Geri döndük! Sabrınız için teşekkürler. Sorun yaşamaya devam ederseniz, lütfen bize bildirin” paylaşımıyla, platformda yaşanan erişim sorununu doğrulamıştı.

YouTube abonelerine ücretsiz kredi!

YouTube abonelerine ücretsiz kredi! - Resim : 1

Yaşanan bu erişim problemi nedeniyle abonelerinden özür dileyen Google, bu platformlarındaki hedeflerinin abonelerin istedikleri zaman, istedikleri, yerde istedikleri programları izlemelerine imkan tanımak olduğunu, bu nedenle de abonelere ücretsiz hizmet kredisi vereceklerini açıkladı.

YouTube TV ve YouTube Music abonelerine verilen 10 dolarlık ücretsiz kredinin son kullanma tarihi ise 24 Ekim olarak belirlendi. Google’ın 2015 yılında hizmete açtığı YouTube Music ve 2017’de devreye aldığı YouTube TV’yi henüz Türkiye’deki kullanıcılara açmadığını da belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.