Sosyal Medya

YouTube, sadece Premium kullanıcılarına özel yeni bir güncelleme daha yapıyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan YouTube, son zamanlarda pek çok defa gördüğümüz üzere bir kez daha Premium kullanıcıları için güncelleme getirmeye hazırlanıyor.

YouTube, sadece Premium kullanıcılarına özel yeni bir güncelleme daha yapıyor

Bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedilen son yenilik, YouTube'un mobil uygulamasından YouTube yayını yapan kullanıcılar için yeni bir seçenek test ettiğini gösteriyor. This is Tech Today'in haberine göre, "1080p Premium" adı verilen yeni seçenek, "Geliştirilmiş bit hızı" olarak tanımlanıyor ve YouTube Premium kullanıcıları için düşünülüyor. Bu yeni yayın seçeneği oldukça cömertçe sıkıştırılmış olan 'normal' 1080p seçeneği ile birlikte var olacak.

This is Tech Today, yüksek kaliteli videoları izleme arzusuna sahip kullanıcıların, mümkün olduğunda 1440p veya 2160p (4K) yayın seçeneklerine geçerek bu arzularını karşılamaya çalıştıklarını belirtiyor.

YouTube, sadece Premium kullanıcılarına özel yeni bir güncelleme daha yapıyor

Yeni "yüksek-bit hızlı" 1080p seçeneği, YouTube'un mobil cihazlardan daha yüksek kaliteli videoları izlemek isteyen kullanıcılarının taleplerine cevap verebilir ve bu yeni seçenek, YouTube'un daha yüksek kaliteli videoları sunmaya yönelik işletme maliyetlerini de dengelenebilir.

Bu gelişme, Susan Wojcicki'nin YouTube CEO'su olarak görevinden ayrılmasından kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Ancak, bu değişikliğin Neil Mohan'ın yeni CEO olarak atandığı sonucuna bağlı olup olmadığı henüz doğrulanmadı. Android Police da "1080p Premium" video seçeneğinin, 60fps ve 120fps videoları YouTube Premium ücret duvarının arkasına koyabileceğini speküle etti. Ancak kim bilir belki de YouTube özelliğin servis edilmesi aşamasında fikir değiştirip bu yeniliği tüm kullanıcıların beğenisine sunabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.