Sosyal Medya

YouTube’dan içerik üreticilerine güzel haber!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan YouTube, neredeyse 2 seneye yakın bir zamandır kullanımda olan Shorts için çok önemli bir güncelleme müjdesi verdi.

YouTube’dan içerik üreticilerine güzel haber!

YouTube denildiğinde aklınıza gelen ilk şey videolar olabilir. Ancak Google’ın amacı, YouTube’un sadece videolarla anılan bir platform değil, her türden içeriğe ev sahipliği yapan ve kullanıcıların birbiriyle etkileşim halinde olduğu bir mecra haline getirmek. Ancak şirket, bu dönüşümü yaşarken, kendisini video platformu olduğu için sevenleri de kaybetmek istemiyor.

İşte bu sebeple yaklaşık 2 sene önce kullanıma sunulan YouTube Shorts özelliği, şimdi yeni bir kimliğe bürünüyor ve içerik üreticilerine oldukça önemli tutarlarda kazanç sağlamayı hedefliyor. YouTube’un bu adımı atmasının arkasındaki temel sebep, hem içerik üreticilerinin motivasyonlarını korumak hem de onları en büyük rakibi olan TikTok’a kaptırmamak olarak gösteriliyor.

YouTube’dan içerik üreticilerine güzel haber!

Bu konuda bir açıklama yapan YouTube yetkilileri, Shorts’lara gelecek bu yeni kazanç programını doğrularken, çalışmalarda sona gelindiği ve 2023 yılından itibaren Shorts ile YouTube İş Ortağı Programı’nın koordineli şekilde hareket edeceği duyuruldu.

Tabi her ne kadar en yeni haber Shorts’lar ile ilgili bu verdiğimiz bilgiler olsa da, Google’ın özellikle son 2 yılda YouTube için bir hayli özverili çalıştığını da belirtmeliyiz. Bugüne kadar pek çok yeni güncelleme ile YouTube’ı canlı ve diri tutmak isteyen Google, şu an için bu amaçlarına ulaşmış gibi görünüyor.

Yorumlar
NUR SARI
google asistanının amacı you tube yi canlı ve diri tutmak değil zaten bünyesine geçirdiği you tubeyi yok etmek orda da krallığını ilan etmek amasayın kılıçtaroğlu gelcek her kötülük GEÇCEK
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.