Sosyal Medya

YouTube'ta yeni dönem başlıyor!

Dünyanın en popüler video izleme sitesi YouTube 18 aydır üzerinde çalıştığı yeni projesinde artık sona geldi.

YouTube'ta yeni dönem başlıyor!

YouTube dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Ancak sosyal medya platformu denildiğinde akla gelen ilk şey, kullanıcıların Instagram’da ya da Twitter’da olduğu gibi birbirleriyle daha fazla etkileşim halinde olabildiği mecralar oluyor. Bununla birlikte YouTube’da uzun bir süredir getirdiği güncellemeler ile bu tanımlamaya daha çok uyar hale gelmeye başladığını söyleyebiliriz.

Ancak şirketin özen gösterdiği tek şey kullanıcı etkileşimini arttırmak değil. Bugün ortaya çıkan bir bilgi, YouTube’un yaklaşık 18 aydır yeni bir özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor. “Kanal Mağazası” ismi verilen bu özellik sayesinde, bundan sonra kullanıcılar YouTube üzerinden Netflix, Disney Plus, HBO Max, Amazon Prime Video gibi video akış platformlarına çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kayıt olabilecekler.

YouTube'ta yeni dönem başlıyor!

Aslında sistemin çalışma mantığı son derece basit. YouTube yaptığı ikili anlaşmalar sayesinde Kanal Mağazası üzerinden bu platformlarda yer alan yapımların fragmanlarını yayınlayacak. Fragmandan etkilenen ve o platforma kayıt olmak isteyen kullanıcıların ise, ayrı bir uğraşla platformun sitesine gitmelerine gerek kalmadan doğrudan YouTube üzerinden tek tıklamayla abonelik işlemlerini tamamlayabilecek.

Bu yeni özelliğin ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçirileceği duyurulurken, ilerleyen aylarda diğer bölgelerde de kullanıma sunulacağı konuşuluyor. Öte yandan özellik henüz resmen tanıtılmadığı için hangi platformlarla ortaklık kurulacağı da şimdilik bilinmiyor.

Yorumlar
qww
yüm paketler bir arada uygun fiyata tadından yenmez
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.