Sosyal Medya

Zihinsel engellilere özel YouTube!

İZEV Vakfı, zihinsel engelli olarak tanımlanan bireyler için Farkadaş TV’yi hayata geçirdi. Peki bu kanal kullanıcılara neler sunuyor?

Zihinsel engellilere özel YouTube!

Farkadaş TV, Social Brand tarafından İZEV Vakfı için, zihinsel engelli olarak tanımlanan bireylerin yaşam algılarını, gerçekliklerini duyurmak için yapılandırıldı.

Zihinsel engellilere özel YouTube!

Kendilerini ‘farkadaşlar’ olarak tanımlayan kanal ekibi, zihinsel engelli bireylerin hayata katılımı için çeşitli içerikler üretiyor. 16 Nisan’da ILS Vision desteği ile yayına başlayan Farkadaş TV, tüm programlarında toplumda engelli olarak tanımlanan bireylerin yer aldığı ilk Youtube kanalı oldu.

Kanalın, 8 buçuk milyon bireyin sesi olması hedefleniyor. Reality, gezi, yemek, sohbet içerikli formatlarla Türkiye’de büyük bir kitlenin sesi olmayı planlayan kanalın yayıncılık anlayışı, yine bir ilk olan ‘eğitlence’ kavramını sosyal medya kanalı ile toplumun gündemine taşıyacak.

Kanalın konu başlıkları ise kültür sanat, aktüel, talk show, spor ve engelli hakları olacak. Sunulan tolk show içeriğinde, Down sendromlu Tan Aytıs'ın yaşamın her alanını kendi bakış açısıyla yorumlayacak ve yorumunu destekleyecek ünlü isimlerle bir araya gelecek.

Peki ya siz böyle bir projenin hayata geçmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar kısmından konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.