Zuckerberg faturayı çalışanlara kesti!

Mark Zuckerberg, şirketin "ciddi zamanlar" ile karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

Zuckerberg faturayı çalışanlara kesti!

The Wall Street Journal'da yer alan yeni bir rapora göre Meta, maliyetleri düşürmek için personeli azaltmaya ve ekipleri yeniden düzenlemeye başladı. Şirket görünüşe göre değişiklikleri işten çıkarma olarak lanse etmek istemiyor, ancak daha önemli kesintilere hazırlanırken “önemli sayıda çalışanı sessizce dürtüklediği” bildiriliyor.

Şimdiye kadar kaç Meta çalışanının bu düzenlemelerden etkilendiği belli değil. Meta, çalışanların şirket içinde yeni işlere başvurmalarına izin veriyor, ancak çalışanların bunu yapmak için yalnızca 30 günlük bir zamanı var. The Journal'a göre sonuç, "iyi bir itibara ve güçlü performans incelemelerine sahip çalışanların düzenli olarak dışarı atılması" oldu.

Zuckerberg faturayı çalışanlara kesti!

Meta, bir süredir, Mark Zuckerberg'in "ekonomik gerileme" olarak nitelendirdiği bir ortamda gelir daralmasıyla uğraşırken personeli azaltacağını ve projeleri keseceğinin sinyallerini veriyordu. CEO, şirketin en son kazançları sırasında Meta'nın işe alımları yavaşlatacağı ve “daha ​​az kaynakla daha fazlasını yapması” gerektiği konusunda uyarmıştı.

Zuckerberg kısa süre önce çalışanlarına şirketin "ciddi zamanlar" ile karşı karşıya olduğunu söylemiş ve yöneticilerden kesinti için "düşük performans gösterenleri" belirlemelerini istemişti. Şirket ayrıca 2021'de 10 milyar dolar kaybeden Reality Labs bölümünün bazı projelerini de iptal etti. Bir dış firma tarafından istihdam edilen düzinelerce Meta yüklenicisine de yakın zamanda işlerinin ortadan kaldırıldığı söylendi.