ADATA Premier Pro microSDXC inceleme (video)

Bu videomuzda ADATA Premier Pro microSDXC bellek kartını inceliyoruz. Bellek kartı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar videomuzda.

ADATA Premier Pro microSDXC inceleme (video)

Son yıllarda artan video çözünürlükleri daha hızlı kartların kullanılmasını zorunlu hale getirdi. Özellikle 4K video kayıt ediyorsanız bellek kartınızın da hızlı olması gerekiyor. İnceleme konuğumuz olan ADATA Premier Pro microSDXC hızlı kategorisine giren üst sınıfa yakın bir bellek kartı. 

ADATA Premier Pro microSDXC inceleme (video)

Temelde microSDXC kategorisinde bir kart olan ürün beraberinde gelen dönüştürücü ile beraber standart bir SDXC kart haline geliyor. Bu sayede kartı video kamera ya da fotoğraf makinesi gibi cihazlarda da kullanabiliyorsunuz. 

ADATA'nın bu bellek kartı UHS 3 standartlarında bir hız sunuyor. Bu da saniyede 30 MB yazma hızı anlamına geliyor. Ayrıca Video Hız Sınıfı da V30 olarak belirtilmiş. Bu da özellikle videodaki yazma hızını gösteriyor. Ayrıca Android tablet ve telefonlar için desteklediği hız da A1. Anlayacağınız destekleyen her türlü cihazda rahatlıkla kullanılabilecek bir bellek kartı var.

Bellek kartı ile hız testleri de yaptık. CyrstalDiskMark testinde yaklaşık 25 MB okuma ve 25 MB yazma hızlarına ulaştık. Bellek kartını cep telefonuna takarak yaptığımız testlerde ise ortalama 65 MB okuma hızlarına ulaştığımızı belirtelim.

ADATA Premier Pro microSDXC inceleme (video) - Resim : 1

Yaptığımız kullanım testinde bellek kartının 4K video kayıt eden farklı cihazlarda sorunsuz olarak çalıştığını da gördük. İşte ADATA Premier Pro microSDXC inceleme videosu: