Anker PowerCore Speed 20000 PD inceledik (video)

Bilgisayar bile şarj edebilen Anker PowerCore Speed 20000 PD, gelişmiş özelliklere sahip bir powerbank.

Anker PowerCore Speed 20000 PD inceledik (video)

Cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza daha fazla girmeye başlayan kavramlardan biri de powerbank cihazları. Bu cihazları üzerinde belli kapasitelerde pil bulunan ve USB'den şarj olabilen cihazlarda kullanılan harici pil çözümleri. 2000-3000 mAh gücünden başlayın 30 bin ve hatta 50 bin mAH gücüne kadar çıkabilen powerbank çözümleri bulunuyor.

Anker PowerCore Speed 20000 PD inceledik (video)

Test merkezimize geçtiğimiz günlerde gelen ve kutusundan çıkarıp genel özelliklerine baktığımız Anker PowerCore Speed 20000 PD ise biraz daha gelişmiş özelliklere sahip bir model. PD yani Power Delivery özelliği sayesinde şarj olacak cihazın ihtiyacına göre otomatik olarak akım ve gerilim verebilen bu harici şarj cihazının gücü 20 bin 100 mAh.

Üzerinde biri IQ (Anker tarafından geliştirilen ve akıllı şarj özelliği anlamına gelen) diğer PD destekli iki adet USB çıkışı bulunan üründe bu çıkışlardan biri TYype A (standart USB girişi) iken diğer ise USB Type-C. Kutusundan iki ucu da USB Type-C bir kablo çıkan üründe PD çıkışını bu kablo ile kullanıyorsunuz. Eğer bir iPhone cihazınız varsa ve PD çıkışını kullanmak isterseniz bir ucu Type-C diğeri de Lightning olan bir kablo edinmeniz gerekiyor.

Anker PowerCore Speed 20000 PD inceledik (video) - Resim : 1

Anker PowerCore Speed 20000 PD kullanım deneyimi

Ürünün teknik bilgilerinde iPhone 7'yi 6 kez şarj edebildiği bilgisi yer alıyor. Huawei Mate 20 Pro ile ilgili yaptığımız denemelerde ise 4 kez tam olarak şarj ettiğini gördük. Ürün bu telefonu standart USB çıkışından normal hızda şarj ederken PD çıkışından ise hızlı şarj edebiliyor. USB'den şarj olabilen her türlü cihazı şarj edebilen Anker PowerCore Speed 20000 PD'yi Canon EOS RP fotoğraf makinesini de şarj edebiliyor. USB'den şarj olabilen bu fotoğraf makinesi, standart bir adaptörle şarj olmuyor. Sadece PD destekli cihazlarla şarj olabilen bu fotoğraf makinesini Anker PowerCore Speed 20000 PD de şarj edebiliyor.

Anker PowerCore Speed 20000 PD bilgisayar da şarj edebiliyor

Ürün aynı zamanda destekleyen bilgisayarları da şarj edebiliyor. Apple'da MacBook Pro modeli bu desteği sunarken Lenovo ve Asus'un üst düzey dizüstü bilgisayarlarının bazıların da Type C girişinden şarj imkanı bulunuyor. MacBook Pro ile yaptığımız denemelerde 39 dakikada yüzde 11'lik bir şarj değeri elde ettik. MacBook Pro'nun kendi şarj adaptörü ile aynı yüzdeye 23 dakikada ulaştığımızı belirtelim. Yani Anker PowerCore Speed 20000 PD standart adaptöre göre biraz daha yavaş şarj ediyor. Ama arazide elektriğin bulunmadığı ortamlarda bu sürenin bile iş göreceğini belirteyim.

Anker PowerCore Speed 20000 PD inceledik (video) - Resim : 2

Anker PowerCore Speed 20000 PD Türkiye fiyatı

Biz testi yaptığımız 10 Şubat 2020 tarihi ile Anker PowerCore Speed 20000 PD'nin fiyatı 400 TL civarındaydı. Zaman zaman düzenlenen kampanyalarla bu fiyatın 300 TL'ye kadar düşebildiğini belirtelim.

Sonuç

Anker PowerCore Speed 20000 PD özel ihtiyaçlara yönelik bir powerbank. PD özelliği olan çok fazla bu tarz ürün olmadığı için belli bir kaliteyi de sunan bu ürünün fiyatının makul olduğunu söyleyebilirim. Elbette PD özelliği olmayan bir ürüne göre fiyatın yüksek olduğunu belirtmek isteriz. Bu tarz bir beklentiniz yoksa daha uygun modellere de yönelebilirsiniz.

Anker PowerCore Speed 20000 PD Türkiye fiyatı

Ürünle ilgili merak ettiğiniz her şey bu videoda yer alıyor. İşte Anker PowerCore Speed 20000 PD inceleme videosu:

 

Anker PowerCore Speed 20.000 PD

  • 20.000 mAh pil gücü
  • Yüksek hızda şarj desteği
  • Power Delivery desteği
  • PowerIQ özelliği
  • USB ve USB Type-C desteği
  • USB Type-C şarj desteklen tablet, telefon ve bilgisayarları şarj edebilme
  • iPhone 7'yi 6 kez şarj edebilir
  • PD Çıkış: 5V=3A, 9V=2.6A, 15V=1.6A
  • Kapasite: 20100mAh / 72.36Wh
  • 400 TL