Apple Pencil Pro yetenekleriyle göz kamaştırdı

Apple tarafından tanıtımı yapılan yeni kalem modeli Apple Pencil Pro, sahip olduğu özellikleriyle adeta parmak ısırtıyor.

Apple Pencil Pro yetenekleriyle göz kamaştırdı

Apple, bugün düzenlediği bir etkinlikte yeni nesil iPad Air ve iPad Pro modellerini tanıttı. Cupertino merkezli teknoloji devi, tabletler için "Apple Pencil Pro" adında yeni bir kalem de duyurdu. 2018'de piyasaya sürülen ikinci nesille karşılaştırıldığında daha fazla özellik ve önemli güncellemeler ile donatılan bu yeni kalem, özellikle yaratıcı profesyoneller için ideal bir aksesuar olarak öne çıkıyor.

Apple Pencil Pro, eski nesil kalemlerle benzer bir tasarıma sahip. Mat bir yüzeye ve iPad'in yanına manyetik olarak tutturulabilen düz bir kenara sahip. Yeni nesil iPad Pro'lar ve iPad Air M2 ile uyumlu olan bu aksesuar, önceki nesilden aldığı pixel mükemmelliği, düşük gecikme süresi, eğim ve basınç hassasiyeti, kablosuz eşleşme ve şarj gibi özellikleri koruyor. Yeni eklenen Squeeze özelliği ile kullanıcılar kalemi sıkarak şekiller ekleyebilir, renk paletini açabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Apple Pencil Pro yetenekleriyle göz kamaştırdı - Resim : 1

Apple Pencil Pro yetenekleriyle göz kamaştırdı

Apple Pencil Pro, artık bir jiroskop ile donatılmış durumda. Bu, kalemin gövdesini döndürmenin, kalem ve fırça aracının yönünü değiştirmesine olanak tanıyarak kullanıcılara kağıt ve kalemle çalışırmış gibi hassas bir kontrol imkanı sunuyor. Ayrıca, Hover özelliği kullanıcıların kalem izinin nereye düşeceğini önceden görmesine olanak tanıyarak daha fazla hassasiyet sağlıyor. Son olarak, Apple Pencil Pro, kullanım şekline bağlı olarak hassas geribildirimler sunan özel bir titreşim motoruna sahip.

Kaybolma endişelerini ortadan kaldırmak için Apple Pencil Pro, Apple’ın Bul özelliği ile kolayca bulunabilir. Apple Pencil Pro'nun fiyatı 129 dolar olarak belirlendi ve ön siparişe açıldı. Bu yeni aksesuar, özellikle yaratıcı profesyonellerin işlerini daha da ileri taşıyacak özelliklerle dolu.