Teknoloji TV

Bilgilerimizi yedeklerken SSD mi yoksa HDD mi kullanalım!

Bu videomuzda yedekleme alırken SSD mi yoksa HDD mi kullanalım sorusuna yanıt veriyoruz.

Bilgilerimizi yedeklerken SSD mi yoksa HDD mi kullanalım!

Bilgisayar yedeklerken HDD mi yoksa SSD mi kullanmamız gerektiğini bu videoda anlatıyoruz. Genel olarak SSD ve HDD çözümleri verilerimizi yedeklemek için kullandığımız önemli depolama araçları.

Bilgilerimizi yedeklerken SSD mi yoksa HDD mi kullanalım!

SSD çözümleri hareketli parça içermedikleri için düşme ve darbelere karşı HDD sürümlere göre daha dayanıklılar. Aynı zamanda okuma ve yazma hızları da HDD sürümlere göre daha iyi olan SSD'lerin en önemli dezavantajı ise GB başına maliyetlerinin yüksek olması.

Bu videoda hangi durumlarda SSD hangi durumlarda HDD kullanmamız gerektiğini anlatıyoruz. SSD ve HDD çözümlerini bu internet sitesinde bulabilirsiniz. 

Her iki depolama türü de kendine göre avantaj ve dezavantajlara sahip olduğu olduğu için seçim yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurmak gerekiyor. 

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
B.O.H.1967
Hibrid SSD+HDD melez depolama yani SSHD veriler silinse de geri getiriliyor. SSD de silenen geri getirilemez. HDD de yavaş tır ama herşeyi geri getiriliyor. SSD hızda lider. Ardından SSHD geliyor en sonuncusu HDD.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Yorum yazanın tam adı ve yaşını yazmak kime fayda sağlar biraz düşünün...
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Hibrid (SSD +HDD) melez depolama SSD den 20 saniye daha yavaş. Ancak daha güvenli ve uzun ömürlü. Silinenler geri geliyor.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Hibrid HDD yani SSD ve HDD ikisi bir arada depolama kullanın. Ön bellek olarak işletim sistemi SSD ye kuruluyor. Diğerleri HDD kısmına kuruluyor. SSD de silinenler geri gelmiyor. Hibrid de kurulu olanları geri geliyor. Hibrid depolama da SSD Fresh i kullanırsanız depolama yerinizin ömrünü uzatirsiniz. Verileriniz de güvende kalır. Hibrid melez depolama normal bir SSD den daha sağlam ve çok uzun ömürlü.
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Ne HDD ne SSD ye yedekleyin. Onedrive veya diğer bulut tabanlı ortama yedekleyin. Ücretli olanı 250 GB daha büyük olanı 1 TB. Taşınabilir flash bellek işletim sistemi yle her yerden bilgiye ulaşabilirsiniz. Veya Windows 10 X işletim sistemi yle. Herşey gömülü işletim sistemi de Windows 10X no format...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.