Teknoloji TV

Bu platformda her müzik var: Dezeer detaylı inceleme (video)

Bu videomuzda dijital müzik platformu Deezer'a derinlemesine bir bakış atıyor ve özelliklerini anlatıyoruz.

Bu platformda her müzik var: Dezeer detaylı inceleme (video)

Müzik platformları teknolojinin gelişmesiyle beraber evrimleşti ve artık tamamı dijital oldu. yıllar önce MP3 biriktirerek başladığımız bu yolculuk artık internet üzerinden müzik dinleyebildiğimiz platformlara evrildi. Bu yolculukta hayatımıza giren platformlardan biri de Deezer oldu. İlk olarak 2006 yılında kurulan ve günümüzde 180 ülkede aylık 16 milyon kullanıcıya ulaşan Deezer, yapay zeka destekli algoritmaları, 56 milyondan fazla şarkıyı barındırması ve birden fazla platformu desteği gibi özelliklere sahip.

Bu platformda her müzik var: Dezeer detaylı inceleme (video)

Deezer'ın en ilginç özelliği ise Flow adı verilen ve kullanıcının müzik seçimlerine göre şekillenen çalma listesi. Bu liste algoritma, makine öğrenimi ve yapay zeka desteği ile dinlenen müziklerden bir seçki oluşturuyor. Ve siz müzik dinledikçe bu listede güncelleniyor. Yapay zeka destekli bu özelliğin çok iyi çalıştığını söyleyebilirim. Sizin sevebileceğiniz parçaları çok güzel bir şekilde karşınıza çıkarıyor. 

Deezer üzerinde Podcast dinlemek de mümkün. Yerli ve yabancı birçok podcasti bulup dinleyebilirsiniz.

İndirme ve çalma listesi özelliği

Platformda internetin olmadığı yerlerde müzik dinlemek için indirme özelliği de bulunuyor. Müzikleri cihazınıza indirerek internet olmadığı ortamlarda da keyfinize göre dinleyebiliyorsunuz.

Bu platformda her müzik var: Dezeer detaylı inceleme (video) - Resim : 1

Müzik de buluyor

Deezer'ın bir diğer özelliği ise müzik bulma fonksiyonu. Shazam ve benzeri uygulamalarda bulunan çalınan bir müziği bulma özelliği Deezer'da da var. Bu sayede örneğin bir kafede otururken çalan müziği anında bulabiliyorsunuz. Faydalı ve pratik bir özellik olmuş. Başka platformlarda görmediğim bir özellik. 

Deezer'da benzer platformlarda olduğu gibi müzikleri internet olmadığı ortamlarda da dinlemek için indirebiliyorsunuz. 

Bu platformda her müzik var: Dezeer detaylı inceleme (video) - Resim : 2

Desteklenen platformlar

Ben her ne kadar Android ve Windows uygulaması üzerinden anlatsam da Deezer birçok farklı platformda kullanılabiliyor. Bunlar arasında tabletler, ses sistemleri (Sonos, Samsung), giyilebilir cihazlar (Fitbit, Garmin, Apple Watch, Android Wear),  akıllı hoparlörler (Amazon Alexa, Google Home), Televizyon (Android TV, Chromecast, Roku) oyun konsolu (Xbox One) ve hatta bağlantı otomobiller de bulunuyor. 

Bu platformda her müzik var: Dezeer detaylı inceleme (video) - Resim : 3

Deezer paket fiyatları

Deezer'ı kullanmak ücretsiz. Ücretsiz paketin ücretlilerden tek farkı reklam dinletiyor olması. Eğer bu reklamları dinlemek istemezseniz Deezer'e Premium paket ile üye olabilirsiniz. Bunun ücreti ise aylık 17.99 TL. 6 kişiye kadar kullanılabilen Aile paketinin fiyatı ise 26.99 TL. Ek olarak Deezer Premium paketini 3 ay boyunca ücretsiz deneyebileceğinizi de hatırlatalım. 

Bu platformda her müzik var: Dezeer detaylı inceleme (video) - Resim : 4

Deezer, Flow fonksiyonu, müzik bulma ve diğer özellikleriyle faydalı bir müzik platformu olmuş. Platformun detaylarını anlattığımız videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. 

Deezer  ile ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Deezer ile detaylı bilgiyi resmi internet sitesinde bulabilirsiniz. 

Yorumlar
💠Gakk@💠
Rahmetli Seyfi Doğanay varsa tamamdır abem
Cevapla
X Artık Biliniyor
Hakkı Bulut ta var..Azer Bülbül...Yunus Altinses...Ibrahım Senses...ne ararsan var milli yerli tam sana göre
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.