Güncel

Şimdi Spotify düşünsün: Deezer yeniden Türkiye'de!

Çevrimiçi müzik platformlarından Deezer, Türkiye'deki faaliyetlerine yeniden başladı. İşte müzik platformunun Türkiye paket fiyatları ve diğer detaylar.

Şimdi Spotify düşünsün: Deezer yeniden Türkiye'de!

Koronavirüs yüzünden evlerde kaldığımız bugünlerde dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan Deezer, Türkiye'deki faaliyetlerine başladı. Daha önce 2013 yılında Türkiye pazarına giren marka, çok daha güçlü bir altyapı ve zengin müzik seçenekleri ile beraber kullanıcılara hizmet sunacak.

Şimdi Spotify düşünsün: Deezer yeniden Türkiye'de!

Bu zor günlerde Türkiye’deki müzikseverleri bir nebze olsun keyiflendirmek için Türkçe uygulamasını güncelleyen Deezer, Mustafa Ceceli, Aleyna Tilki, Hadise, Murat Boz, Göksel gibi en sevilen Türk sanatçıların parçalarını arşivine ekledi. Deezer, elbette ki müzikle sınırları aşmak isteyenleri de unutmadı ve Drake, Dua Lupa, Marshmello gibi dünyaca ünlü yıldızların şarkılarıyla dolu 56 milyon parçalık arşivini kullanıcıların beğenisine sundu.

Türkçe müzik severler artık Avrupa Müzik & DMC gibi Türkiye’nin önde gelen müzik şirketlerinin listelerinin yanı sıra Sony Müzik, Universal Müzik Grubu, Pasaj Müzik, Seyhan Müzik, Poll Production ve GTR gibi şirketlerin şarkılarına erişebilecek.

56 milyon parçalık Deezer arşivi müzik severler için can sıkıntısına izin vermiyor. Deezer’ın Türkiye’deki editörlerinin Türkiye’deki kullanıcılara özel hazırladığı “Çok Taze”, “Gece Vardiyası” ve “Rapturk” gibi çalma listeleri ile kullanıcılar yeni şarkılar keşfedebilecek. Ayrıca Deezer’ın inovatif özelliklere sahip olan “kullanıcıya özel derlenmiş sonsuz çalma listesi Flow” ile en sevdikleri şarkıların tadını kesintisiz olarak çıkarabilecekler.

Türk yeteneklere destek olacak

Müziğin Türk kültüründe önemli bir yeri olduğunu bildiklerini vurgulayan Deezer Orta Doğu, Kuzey Avrupa ve Türkiye CEO’su Tarek Mounir, bu nedenle Türkiye’deki yeteneklerin tanınmasına da destek olacakları için çok heyecanlı olduklarını vurguladı. Mounir, “Türkçe müzikseverlerin Deezer’ın sunduğu tüm ayrıcalıklardan faydalanmasını istedik ve uygulamamızı yerelleştirdik. Bunun için de Türkçe içeriği en iyi şekilde derlemeye çalıştık. Global müziklere ulaşmak isteyen Türkiye’deki kullanıcılarımız için de en iyi listeleri hazırladık” dedi.

Toplantıda söz alan Avrupa Müzik Grup Genel Müdürü Cengiz Erdem, Avrupa Müzik’in, DMC ile yaptığı işbirliği ile; 300 binden fazla parçanın dağıtım hakkına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Deezer ekibi tarafından çalma listeleri inovatif şekilde oluşturulmuş ve derlenmiş. Global ve yerel servislerle büyüyen müzik sektörümüze Deezer’ın da ayrıca değer katacağına inanıyorum. Deezer’ın müzik sektörüne getireceği yenilikleri heyecanla takip ediyor olacağız” dedi.

Kullanıcıya özel sonsuz çalma listesi

Her dinleyicinin benzersiz müzik DNA’sı olduğuna inanan ve bunun için kişiselleştirilmiş müzik keyfini sunmayı amaçlayan Deezer, Flow özelliğini geliştirdi. Deezer yazılımcıları tarafından geliştirilen bir algoritma ile Deezer müzik editörlerinin önerdiği ve kullanıcıların sevdiği şarkıların listesini sunan Flow, her kullanıcıya özel olarak sonsuz çalma listesi oluşturuyor.

Flow’un yanı sıra Deezer kullanıcıların müzik keyfini en üst seviyeye çıkarmak için bir dizi benzersiz özellik sunuyor:

  • Lyrics- şarkı sözleri özelliği şarkının sözlerini eş zamanlı olarak takip etmenizi sağlıyor.
  • Songcatcher: Uygulama içi bu özellik bulunduğunuz ortamda çalınan şarkının ne olduğunu buluyor ve eğer istenirse direkt olarak kişisel arşive alınmasını sağlıyor.
  • Dark mode- gece modu kullanıcıların istediklerinde koyu renkli arka plana geçmelerini sağlıyor.
  • Channels (Kanallar), kullanıcıların yeni içerikleri kategori ve türe göre arayabilmelerini ve keşfetmelerini sağlıyor. Deezer, 20’nin üzerinde müzik kategorisi, haber, podcast, okazyon ve tercih tabanlı özel yapım içerik kanalına sahip bulunuyor.
  • Daily mixes (Günlük miksler), kullanıcıların hafta boyunca dinlediği şarkılardan esinlenmiş yeni 40 şarkı önerisi listesidir.
  • Discovery (Keşif )bölümü her hafta güncelleniyor ve kullanıcılara daha önce hiç Deezer üzerinde dinlemedikleri ancak zevklerine uygun parçalar sunuyor.
  • Subscription options*- Herkes için farklı abonelik seçenekleri.

Deezer’ı ilk kez yükleyen kullanıcılar 3 ay boyunca Deezer Premium’u ücretsiz olarak deneyebiliyor ve en iyi müziklerin tadını reklamsız, sınırsız atlama ve indirme özelliği ile kullanabiliyor.

Şimdi Spotify düşünsün: Deezer yeniden Türkiye'de! - Resim : 1

Deezer Türkiye paket fiyatları

Deezer'da temelde 3 farklı abonelik paketi yer alıyor. Bunlardan en ucuz olanı ise Deezer Premium. Aylık 17.99 TL karşılığında abone olunan bu paket tek kişi tarafından kullanılabiliyor. Deezer HiFi paketinde ise isminden de anlaşılacağı üzere ayda 26.99 TL'ye 16 bit FLAC kalitesinde müzik dinlenebiliyor. Üçüncü paket olan Deezer Family ise aile paketi olarak biliniyor ve aile ferdi olan 6 kişi tarafından kullanılabiliyor.

Yorumlar
bülent
arkadaşlar bu tür şirket programlar telif için baya ödüyorlar değil mi sanatçı ve şirketlerine!!??
Cevapla
mehmet
deezer ses kalitesi olarak spotify dan net bir şekilde önde ve arayüzü bence en güzel müzik uygulaması ama baz fiyatı maalesef 18 değil 24 ve 9tl verdiğim spotify öğrenci paketinden geçmek mantıklı değil eğer öğrenci paketi sunarlarsa hiç düşünmeden geçerim
Cevapla
Kek
Güzel sponsorlu içerikmış. Bizde gün sayıyorduk zaten adını bile duymadığımız müzik programı gelse de Spotify bıraksak diye
Cevapla
Cahil
Cahilce yorum yapma kek kardeş. Sen duymadın ama Deezer yıllardır tüm dünyada kullanılan bir platform. bilmiyorsan öğren kardeş.
Timothy
Spotify'i bırakalı çok oldu, Amazon Music bir harika (: Deezer fiyatı tuzlu duruyor, düşürürse düşünülebilir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.