Teknoloji TV

Creality Slicer: Bu yazılım olmadan baskı alamazsınız!

Creality Slicer yazılımını bu videoda sizler için anlatıyoruz. İşte dilimleme yapan ve daha iyi baskı almanıza katkı sağlayacak yazılımın özellikleri.

Creality Slicer: Bu yazılım olmadan baskı alamazsınız!

Creality marka 3D yazıcılarda kullanılan bu yazılımın temel amacı dilimleme işlemini yapmak ve bunu belli bir yazıcı için düzenlemek. Ücretsiz bir yazılım olan Creality Slicer, temelde Cura isimli yazılım üzerine geliştirilmiş. Yazılımın ayarlarında yazıcı seçimi yapabiliyorsunuz. Ayrıca nozzle ebadı, malzeme seçimi gibi ayarların da bulunduğunu belirtelim.

Creality Slicer özellikle Creality marka 3D yazıcı sahibi olanların mutlaka kullanması gereken bir program. Üç boyutlu modeller bu yazılım sayesinde dilimlere ayırılıp baskıya hazır hale getiriliyor. Yazılımın içinde yüzlerce detaylı ayar bulunuyor. Biz bu videoda temel olarak işimize yarayan ve dikkat etmemiz gerekin konuları ve ayarları anlattık. Yazılımın çok fazda detayı olduğu için hepsini burada anlatmamız mümkün görünmüyor. Biz yazılımın daha çok temel özellikleri ve önemli noktalarına değindik. Videoda bizim kullandığımız sürüm 4.8.0 idi. Daha yeni sürümlerde ekran görüntüleri ve menüleri farklı olabilir.

Creality Slicer yazılımının en son sürümünü markanın resmi internet sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yazılımın temel özelliklerini YouTube kanalımızda yayınlanan aşağıdaki videoda anlattık. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Berk
Cahilce, Cura en temel ve yüzeysel yazılım. Creality versiyonunda sadece isim farklı. Asıl başka yazılımlar olmadan baskı alamazsınız
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.