Teknoloji TV

Daha sağlamı olamazdı! XPG Summoner Oyuncu Klavyesi incelemesi

Hem sağlam, hem de şık bir klavye arayanlar buraya. İşte XPG Summoner Oyuncu Klavyesi incelemesi.

Daha sağlamı olamazdı! XPG Summoner Oyuncu Klavyesi incelemesi

Son dönemde oyuncu klavyelerine olan talep hayli arttı. Genel olarak bakıldığında oyuncu klavyelerini normal klavyelerden ayıran bazı özellikler bulunuyor. Peki bu özellikler neler?

Eğer kaliteli bir klavye arıyorsanız öncelikle bakacağınız kriter klavyenin mekanik olması. Bilindiği üzere mekanik klavyelerde oyuncular basma hissini çok daha rahat algılayabiliyorlar. Ayrıca bu klavyelerdeki iletim hızı da normal klavyelere göre çok daha üst seviyelerde.

Pek çok oyunda bu hız ne işime yarayacak diyebilirsiniz. Fakat söz konusu bir FPS oyunu olduğunda roller tamamen değişiyor. Bunu da sizlere dip not olarak hatırlatalım.

İkinci önemli unsur ise makro tuşları. Malum makro tuşlar pek çok oyuncu için vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Son unsur ise elbetteki sağlamlık ve tasarım. Bugün inceleyeceğimiz XPG Summoner Oyuncu Klavyesi tüm bu kriterleri tak başına sunan bir çizgiye sahip.

Daha sağlamı olamazdı! XPG Summoner Oyuncu Klavyesi incelemesi

XPG Summoner mekanik yapısı ile hız olayını tamamen çözmüş bir klavye. Ayrıca sağlamlık açısından da rakip tanımaz bir tasarıma sahip. Dilerseniz klavyeye ait inceleme videomuza aşağıdan göz atabilirsiniz.

İncelemede de bahsettiğimiz üzere klavyeyi satın alırken sessiz olan tuş anahtarına sahip modeli seçerseniz daha iyi olacaktır. Zira sesli bir klavye sizi olmasa da odadakileri ya da yanınızdakileri rahatsız edebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.