Teknoloji TV

EBA için hangi tableti almalıyız! (video)

Bu videomuzda EBA için kullanabileceğimiz tabletin donanım özelliklerinin ne olması gerektiğini anlatıyoruz.

EBA için hangi tableti almalıyız! (video)

Eğitim süreçlerinin dijital ortama taşındığı günümüzde koronavirüs yüzünden bu durumun bir süre daha devam edeceği görülüyor. Hal böyle olunca EBA ve benzeri platformlarda süren eğitimleri takip etmek için bilgisayar ve tablet ihtiyacı da ortaya çıkıyor.

EBA için hangi tableti almalıyız! (video)

Eğitim faaliyetleri için işe yarayacak bir bilgisayarın en az 4000 TL civarında olduğu düşünüldüğünde EBA gibi platformları takip etmek için kullanılacak tabletlerin önemi ortaya çıkıyor. Biz de bu videomuzda EBA için kullanılabilecek Android işletim sistemli bir tabletin ne gibi özellikleri olması gerektiğini anlatıyoruz.

Video kullandığımız Huawei MatePad 10.4 tablette Google servisleri bulunmadığı için EBA uygulamasını Huawei AppGallery'den yüklemeniz gerekiyor. Google servisleri olan tabletlerde ise bu işlemi dorğudan Google Play Store üzerinden yapıyorsunuz. Bunun dışında kullanım anlamında bir fark bulunmuyor.

EBA'nın Android uygulamasının gerektirdiği minimum sürümün en düşük Android 5.0 işletim sistemi olduğu açıklandı. Yani alacağınız tablette minimum bu işletim sistemi sürümünün bulunması gerekiyor.

EBA için tablet kullanımı ile  ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Gokhan
Huaweiden para mı aldınız? Ben de uygun tablet söyleyeceksiniz sandım geldim.
Cevapla
Özlem ör
Ben de kamera yok bilgisayar da ne kadar fiyatı sizde
Cevapla
Özlem ör
Bende bilgisayar kamera sı yok bende
Cevapla
Teknofasil
Çünkü O zaman uzaktan canlı eğitim yoktu.
Cevapla
murat
söylemesi kolay iki çocuğumda öğrenci biri 9. biri 8.sifıf kiracıyız asgari ücretle hangisine tablet alayım çocuk lar cok üzgün canli derslere giremiyor
Cevapla
Birisi
Telefondan da giriliyor tablet şart değil
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.