Teknoloji TV

Göbeklitepe'ye gittik! Oyun Canavarı #26

Oyun Canavarı programımızın 26. bölümünde Microsoft Flight Simulator 2020 ile Göbeklitepe'ye gidiyoruz.

Göbeklitepe'ye gittik! Oyun Canavarı #26

Monster Notebook katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı programımızın 26. bölümünde Şanlıurfa yakınlarında bulunan tarihi 30 bin yıl öncesine kadar uzanan Göbeklitepe'yi havadan geziyoruz.

Microsoft Flight Simulator 2020 ile dünyanın istediğiniz bir noktasını uçakla gezebiliyorsunuz. Ancak tam nokta bulmanın biraz zor olduğu oyunda gerçek uçaklar ve gerçek hava koşullarında uçuş gerçekleştiriyorsunuz.

10. nesil Intel i7 işlemcili ve Nvidia 1650 ekran kartlı Monster Huma H5 ile oynadığımız oyunda Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan kalkıp Göbeklitepe civarını havadan görüntüledik.

Göbeklitepe nerede?


Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Bu yapıların ortak özelliği, T biçimindeki 10-12 dikilitaşın yuvarlak planda dizilmiş, aralarının ise taş duvarla örülmüş olmasıdır.

Oyunlarla  ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.