Teknoloji TV

FAST ile saniyeler içerisinde 100TL kazandım!

FAST sistemini kullanarak bankalararası para gönderimi yaptık. Anında para gönderme iddiasında olan sistem bizden tam not aldı.

FAST ile saniyeler içerisinde 100TL kazandım!

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan ve neredeyse tüm bankaların desteklediği FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ile farklı bankalar arasında anında para transferi yapılabilir hale geldi. Ayrıca yeni sistemle IBAN numarası yerine TC kimlik numarası, vergi numarası ya da e-posta adresi kullanılabilecek.  

FAST ile para gönderdik! Anında gitti!


FAST sistemi ile arkadaşımız Osman'a saniyeler içinde nasıl para gönderdiğimizi bu videoda anlatıyoruz. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan FAST sistemi ile EFT (yani bankalar arası para gönderme işlemi) artık 7/24 yapılır hale geldi.

Aynı zamanda saniyeler içinde para göndermeyi mümkün hale getiren sistem ek olarak cep telefonu, TC kimlik numarası, e-posta adresi ve vergi numarası ile banka hesaplarının eşleştirilmesine imkan tanıyor. Bu sayede 24 rakamlı IBAN numarası ezberlemeye gerek kalmıyor.

FAST sisteminde şimdilik 1000 TL sınırı bulunuyor. Yani sistemde yapılan para transferlerinde 1000 TL sınırı var. Biz de bu videomuzda sistemi anlatıp ne gibi özellikleri olduğu ve nasıl kullanıldığını denedik. Sistem gerçekten de saniyeler içinde para göndermeyi mümkün hale getiriyor.

Yorumlar
Ali
Niye bin 10 bin olmalı
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
On bin TL yinon kere yolla dikkatlerden uzak kalırsın
Cevapla
Ali
Güya kolaylaşıyor. Yapacağınız işi tam yapın. Gönderim hiç olmazsa 10 bin olmalı
Cevapla
Ali
Niye bin hiç olmazsa 10 bin olmalı
Cevapla
💎G@kko💎
Çok güzel bi sistem abem bende denedim çok hızlı ve eyi bu uygulamayı uygulamaya koyan devletimize şükranlarımı sunim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.