Teknoloji TV

GeForce Now Türkiye fiyatı cep yakıyor! İtirazımız var!

Oyuncuların merakla beklediği Nvidia GeForce Now Türkiye fiyatı açıklandı. Fiyatın oyuncuların beklentilerinin çok üstünde olması dikkat çekti.

GeForce Now Türkiye fiyatı cep yakıyor! İtirazımız var!

Nvidia'nın bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now Türkiye pazarına geçtiğimiz ay resmi olarak giriş yapmıştı. Beta aşamasında olan bu servisin fiyatı açıklanmamıştı. Ancak bugün bu yeni platformun Türkiye abonelik fiyatı açıklandı. Açıklanan fiyat maalesef Türk oyuncularının beklentilerinin biraz üzerinde.

Serviste 3 farklı paket bulunuyor. Bunlar ücretsiz olan BasicLansman Özel Premium Paket ve aylık Premium paket olarak sınıflandırılıyor. Ücretsiz paket ile 1 saatlik kısıtlı oyun süresi ile RTX kapalı bir şekilde oyun oynanabiliyor. Ancak ücretsiz pakette oyuna girmek için sıra beklemeniz gerekiyor.

GeForce Now Türkiye fiyatı cep yakacak! Bilgisayar mı alıyoruz?

Lansmana özel paket ise kısa süreliğine sunulacak. 3 ay için 149,7 TL olacak olan bu paket platformun tüm nimetlerini oyunculara sunacak.

Aylık paketin fiyatı ise 74.99 TL olacak. GFN için beklenen fiyat seviyesi 50 TL seviyesindeydi. Ancak 75 TL'lik bu paket biraz tepki toplayacak gibi görünüyor. GeForce Now'a aylık 75 TL vermenin yanı sıra bir de Steam ve Epic Games Store'dan oyun satın almanız gerekecek. Platformda oyun bulunmuyor. Sadece sahip olduğunuz oyunları oynayabiliyorsunuz.

GeForce Now paket alımı nasıl olacak?

GeForce NOW powered by GAME+ ilk aşamada sınırlı sayıda kullanıcı kabul edeceği için GAME+ web sitesinde ön kaydını yaptıran kullanıcılar, kaydolma tarihi baz alınarak sırayla davet edilecek. İlk başta belirli sayıda kullanıcı için paket satın alma açık olacak, “paket satın alabilir” statüsünde olan kullanıcılar e-posta ve SMS ile bilgilendirilecek.

GeForce Now Türkiye abonelik fiyatlarının biraz yüksek bulunduğunu belirtelim. Zira Premium paket için beklenti 40-50 TL aralığında olması idi. Ancak açıklanan rakamın bu değerden fazla olması oyuncuları biraz üzdü. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Ahmet
Openvpn ile amerika üzerinden 12 aylık geforce üyeliği satın alın 5 dolara... Aylık 5 dolara geliyor. 460 lira gibi bir ücretle RTX Deneyimi. Lansman kampanyası sadece bir kereliğine olacak ve şuan görünürde 12 aylık bir paket yok. Yani 12 Aylık paketi aylık 75 TL gibi bir ücretle almaya kalkarsanız 900 TL ye denk geliyor. Türkiyede 12 ping Yurt dışında 23 ping. Seçim sizin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.