Teknoloji TV

GeForce Now ne kadar internet harcıyor? Test ettik, ölçtük!

Geçtiğimiz gün Türkiye'de beta testlerine başlayan bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now ne kadar internet harcıyor? İşte bu sorunun tam yanıtı.

GeForce Now ne kadar internet harcıyor? Test ettik, ölçtük!

Nvidia'nın bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now sonunda Türkiye'de yer alan sunucularını hizmete soktu. Hali hazırda beta sürecinde olan sistem yakın gelecekte konsol ve güçlü PC'lerin pabucunu dama atacak gibi görünüyor.

GeForce Now ile yaptığımız testlere ve ölçümlere geçmeden önce bulut tabanlı oyun sisteminin tam olarak neyi ifade ettiğini sizlerle paylaşalım.

Stadia ve xCloud gibi oyunları bulut üzerinden oynamayı sağlayan GeForce Now'da düşük bir sistemle bile dilediğiniz oyunu deneyimleyebileceksiniz.

Bulut tabanlı oyun sistemlerinde, yük sunucular üzerine binerken, veri anlık olarak cihazınıza aktarılıyor. Böylece oyunları oynamak için sahip olmanız gereken tek şey yüksek internet hızı ile sınırlandırılmış oluyor.

GeForce Now ne kadar internet harcıyor? Test ettik, ölçtük!

Şimdi gelelim asıl soruya. GeForce Now ne kadar internet harcıyor. Malum bulut tabanlı oyun servislerinde yapımların ne kadar internet sömürdüğü önemli. Özellikle de bu sistemi mobil verinizi kullanarak deneyimliyorsanız.

Dilerseniz aşağıdaki videoda GeForce Now ne kadar internet harcıyor sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Sistem genel itibariyle güzel çalışıyor. Fakat PvP tarzı oyunlarda bir takım sorunlar yaşamak mümkün. Gecikme tabanlı bu sorunlar oyun keyfinizi kaçırabilecek türden. 

Hikaye odaklı yapımlarda ise herhangi bir sıkıntı olmadan dilediğiniz oyunu oynayabiliyorsunuz. Bu arada dip not olarak belirtelim. GeForce Now Mart ayında tüm oyun severlerin beğenisine sunulacak. Şimdilik servisin paket fiyatları netleşmiş değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.