Gittikçe kötüleşen bir seri... NBA 2K22 inceleme

2K Sports tarafından geliştirilen NBA 2K22'yi mercek altına alıyoruz. İşte oyuna dair tüm detaylar.

Gittikçe kötüleşen bir seri... NBA 2K22 inceleme

Basketbol oyunu denildiğinde artık akla tek bir isim geliyor. NBA 2K serisi. Oyun sektörünü az çok takip edenler hatırlayacaktır.

Birkaç sene öncesine kadar EA Sports tarafından geliştirilen NBA Live serisi de düzenli olarak yayınlanıyordu. Fakat sonrasında bu seri rafa kaldırıldı. 2K Games tarafından geliştirilen NBA 2K serisi, her yönü ile NBA Live'dan üstündü.

Bu durumun farkında olan EA Sports'da şansını fazla zorlamak istemedi ve seriyi rafa kaldırma kararı aldı. Sonuç olarak NBA 2K serisi bu arenada tek başına kaldı. Bu durum bazı dezavantajları da beraberinde getirdi.

2K Sports direkt olarak ne yapsam almak zorundalar kafasına girdi. Bu kafayla geliştirilen oyun da çok verimli olmadı. Biz oyunu PS4'te inceleme fırsatı bulduk. Hemen belirtelim. Oyunun PS5 sürümü farklı bir konsepte sahip.

PS4 sürümü ise NBA 2K21'den hallice diyebiliriz. Yani bu oyundaki yenilikler basit bir güncellemeyle de eklenebilirdi. Yani böylesi bir yapım için sıfırdan yeni oyun geliştirme sürecine girmeye gerek yoktu.

Gittikçe kötüleşen bir seri... NBA 2K22 inceleme

Dürüst olmak gerekirse NBA 2K22 çok da aman aman bir yapım değil. Çok daha ucuza NBA 2K21'i de alsanız, aynı keyfi alırsınız. Elbette burada tercih tamamen size kalmış durumda.