Teknoloji TV

Google'ın açıklaması ne anlama geliyor? (video)

Gündeme bomba gibi düşen Google'ın Türkiye'de satılacak yeni Android telefonlar için lisans anlaşması konusunda yaptığı açıklama ile ilgili tüm detayları bu videoda anlattık.

Google'ın açıklaması ne anlama geliyor? (video)

Google'ın Türkiye pazarında satışa sunulacak yeni cep telefonları ile ilgili yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Birçok kişinin kafasını karıştıran bu açıklamanın detaylarını bu videoda anlatıyoruz.

Google'ın açıklaması ne anlama geliyor? (video)

Türkiye'deki kanunlarla uyum sorunu yaşayan Google Türkiye, yaptığı bir açıklama ile ülkemizde yeni piyasaya sürülecek cep telefonları konusunda anlaşma yapmayacağını duyurdu. Rekabet Kurumu'nun markanın iş ortakları ile yaptığı anlaşmaların uygun olmadığını açıklamasından sonra alınan bu kararın henüz çok net olmadığını ve kimleri kapsadığının bilinmediği de bir gerçek.

Google'ın açıklamasına göre halen satışta olan ya da daha önce satılan Android işletim sistemli telefonlarla ilgili bir sorun olmayacak. Sorun bundan sonra piyasaya sürülecek yeni telefonlarla ilgili olarak yaşanacak. 

Konuyla ilgili bazı iddialara göre bu durum sadece Türkiye'deki üreticileri ilgilendiriyor. Bazı iddialara göreyse Google ile Rekabet Kurumu anlaşma sağlayamazsa Türkiye'de satılan Android işletim sistemli cep telefonlarında Google servisleri ön yüklü olarak gelmeyecek. Bunların şimdilik iddia olduğunu belirtelim. Ama gerçek olan şu ki: Yeni piyasaya sürülecek Android işletim sistemli cep telefonlarında Google servisleri olmayacak.

İşte konunun detaylarını aktardığımız video:

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
🇹🇷Gakko🇹🇷
Bele bilmem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.