Teknoloji TV
Güç bizde artık! XPG Core Reactor 750 Gold güç kaynağı incelemesi

Güç bizde artık! XPG Core Reactor 750 Gold güç kaynağı incelemesi

Modüler yapısı ile dikkat çeken 750W’lık gücü ile XPG Core Reactor modelini enine boyuna inceledik ve kullanıcı deneyimlerimizi paylaştık. İşte yeni modelin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.


Kasa toplama konusunda kablolama kısmının önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kablolama, hem kasanın daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlarken, hem de ortaya çıkacak kablo kazalarını da engelliyor. Genel olarak karşımıza çıkan güç kaynağı modellerinde modüler bir yapı bulunmuyor. Modüler bir yapının bulunmaması, bizlere önemli eksikler yaratıyor. Örneğin modüler yapıya sahip bir güç kaynağı kullanmadığımız zaman, söz konusu güç kaynağında kullanmadığımız kabloları dahi kasanın altında saklayabilmek zorundayız. Bu da bizim için bir hayli zorlaşıyor. Fakat modüler yapıya sahip bir güç kaynağı modelinde bunun gibi sorunların üstesinden gelmek çok kolay. Çünkü kasadaki donanımlardan yalnızca kullanacağımız kadarını modüler yapıda soketlere yerleştiriyoruz. Örneğin modüler olmayan bir güç kaynağı modelinden 16 soket çıkıyorsa modüler olan güç kaynağında ihtiyacımız kadarını kullanabiliyoruz.

XPG Core Reactor 750

XPG Core Reactor 750 Gold modeli ise, hem yüksek gücüyle hem de 80+ Gold sertifikası ile bizlere önemli bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Tasarım olarak minimalist bir yapıya sahip olan model, sanayi tipi koruma teknolojisi sayesinde de hem kurulum esnasında hem de kullanım esnasında sağlamlığını korumayı sağlıyor. Aynı zamanda kullanım esnasında da sessiz bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Güç bizde artık! XPG Core Reactor 750 Gold güç kaynağı incelemesi

Teknik özellik tarafına bakacak olursak 750 watt'lık bir güç ile bizler karşılıyor. 120 milimetrelik fanlar ise söz konusu cihazı soğutmaya yarıyor. Aynı zamanda 80+ Gold verimlilik belgesine sahip olduğunu da belirtelim. Modüler tasarımı sayesinde kullanıcılara daha fazla yer sağlamayı amaçladığını da ekleyelim. Bununla beraber kompakt görünümü ve düşük ses çıkaran fan eğrisi sayesinde cihaz bir hayli sessiz çalışıyor.

 XPG Core Reactor 750

Farklı sitelere bağlı olarak 2500 TL'lik bir fiyat etiketi bulunan modelin, 750W gücüne sahip rakipleri ile kıyasladığımızda, benzer bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat XPG, söz konusu modelinde bizlere sunduğu 10 yıllık garanti ile uzun sürede karşımıza çıkacak sorunlara çözüm bulmuş durumda. Eğer güçlü bir PSU arıyorsanız, tercih edilebilecek modeller arasında yer alabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.