Hem ince, hem de çok güçlü! Asus Zephyrus M16 inceleme

Asus'un inceliği, şıklığı ve performansıyla dikkat çeken modeli Asus Zephyrus M16'yı mercek altına alıyoruz.

Hem ince, hem de çok güçlü! Asus Zephyrus M16 inceleme

Günümüzde oyun bilgisayarı denildiğinde akla kaba tasarıma sahip, ağır bilgisayarlar gelebilir. Fakat Asus Zephyrus M16 bu kavramı tamamen tersine çeviriyor.

İnce, şık ve hafif bir tasarıma sahip olan Zephyrus M16, teknik özellikleriyle güçlü yanlarını da ön plana çıkarıyor.

11. Nesil Intel i7 işlemciden güç alan bilgisayarda 16GB DDR4 RAM bulunuyor. 512GB'lık SSD depolamanın yer aldığı Zephyrus M16'nın kalbinde ise RTX destekli 3050Ti bulunuyor.

Hem ince, hem de çok güçlü! Asus Zephyrus M16 inceleme

Bilindiği üzere RTX serisinde yer alan kartlar hem DLSS, hem de aktif ışın izleme yani Ray Traycing özelliğini beraber sunuyorlar. Normal şartlarda bu kadar ince bir bilgisayarda RTX destekli bir ekran kartı görmeye pek alışık değiliz. Fakat Asus muntazam bir mimar ile bunu başarmış durumda.

Son derece verimli bir soğutma sisteminin kullanıldığı bilgisayar, ofis dışında çalışmalar için de uygun özelliklere sahip. Örneğin bu bilgisayar ile klasik ofis programlarını 8 saate yakın süre kullanabiliyorsunuz.

Hem mobil taşınabilirlik, hem de oyun performansı anlamında rakiplerinin önünde yer alan Asus Zephyrus M16, ince ve hafif bilgisayarlar güçsüz olur algısını da yerle bir ediyor. Eğer bu bilgisayar hakkında kafanıza takılan herhangi bir soru olursa yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Biz de elimizden geldiğince sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.