Huawei FreeBuds 5i incelemesi: Hem hafif hem şık!

Giyilebilir teknoloji devi Huawei, TWS kulaklık ailesine bir yenisini daha ekledi. Güçlü özellikleri ve modanın teknoloji ile buluşması sonucu Huawei FreeBuds 5i karşımıza çıkıyor. İşte incelememiz.

Huawei FreeBuds 5i tasarım konusunda bir önceki model olan FreeBuds 4i’ye kıyasla güzel iyileştirmelerle geldiğini söyleyebiliriz. Cihaz oldukça şık, estetik ve minimal bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Marka kulaklığın “modanın en trend dokunuşlarına ve zarif kıvrımlara sahip” olduğunu söylüyor. Toz Mavisi ve Nebula Siyahı modellerinde buz ve çakıl taşı benzeri dokuların kullanıldığını görürken, Seramik Beyaz renginde ise yeşim taşı tasarımına yer verilmiş. Konforlu ve kompakt bir cihaz olan FreeBuds 5i kulaklıklar bir önceki halefine göre daha kısa ve 33 gram ağırlığı ile %11 daha hafif.

Huawei FreeBuds 5i incelemesi: Hem hafif hem şık!

Ses deneyiminde ise Hi-Res Ses sertifikasına sahip cihaz kişiye özel dinleme deneyimi sunan geniş bir frekans tepkisine ve farklı tarzlarda eşleşebilen çoklu EQ özelliklerine sahip. 10 mm’lik dinamik sürücü birimleri sayesinde yine düşük, orta ve yüksek frekanslarda mükemmel bir ses deneyimi sunuyor.

Huawei FreeBuds 5i

42 dB çok modlu aktif gürültü engelleme modu ise bu cihazın en önemli özelliği belki de. Metroda, restoranda, ofisinizde veya kütüphanede farklı ses düzeylerini algılayabilen cihaz sizlere sessiz bir ortam sağlamak ve en iyi ses deneyimini sunmak içi hazırlanmış. Aramalarda yapay zekâ gürültü engelleme modu sayesinde yüz yüze konuşuyormuşçasına bir etki yaratıyor.

Huawei FreeBuds 5i

FreeBuds 5i’yi kişiselleştirmek için ise AI Life uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama sayesinde cihazınızın ne kadar şarjı kaldığını görebilir EQ ayarları yapabilir, ANC modunu açıp kapatabilir, cihazınızın kaybolma durumunda nerde olduğunu görebilir ve çoklu bağlantıların keyfini çıkarabilirsiniz. Yani cihazınız laptopa bağlı iken aynı zamanda telefonunuza da bağlanabiliyor. Bu durumda laptoptan oyun oynarken çalan telefonunuzu çift dokunuşla açabilir ve görüşme sonunda herhangi bir işlem yapmadan laptopunuza tekrar bağlanabilirsiniz.

Huawei FreeBuds 5i incelemesi: Hem hafif hem şık! - Resim : 3

Bir başka ekstra ise selfie konusunda elinizi rahatlatacak olması. Geniş aile fotoğrafınızda veya telefon sizden uzakken çift dokunuşla kulaklığınızı deklanşör olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra IP54 sertifikasına sahip telefon farklı hava koşullarında, spor anında terlemelere ve darbelere oldukça dayanıklı.

Pil konusunda Huawei yine bildiğimiz gibi. Kulaklık ANC modu açıkken bir tam şarjla 6 saat, ANC modu kapalı iken 7.5 saat müzik deneyimi sunuyor. Tabi eğlence bu kadarla sınırlı kalmıyor şarj kutusunu da işe dahil edersek ANC modu açıkken 18.5 saat ANC modu kapalı iken 28 saate kadar dayanabiliyor.

Huawei FreeBuds 5i incelemesi: Hem hafif hem şık! - Resim : 4

Birçok özelliğe sizlerle beraber göz atmış olduk. Şık tasarımı, güçlü ses deneyimi, uzun pil ömrü ve ekstralarıyla bu cihazı uzun yıllar kullanabilirsiniz. Fiyatı ise 1699 TL olarak Huawei mağazada yer alıyor. Peki siz bu cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz?