Teknoloji TV

Huawei Mate 30 ailesinden kötü haber geldi (video)

Huawei Mate 30 ailesi ile ilgili üzücü haberi bu videoda sizlerle birlikte değerlendiriyoruz.


ABD-Çin ticaret savaşından en fazla eklenen markalardan biri olan Huawei'nin başı Google ile dertte. Geçen Mayıs ayında alınan bir karar sonucunda Google'ın yasaklı şirketler listesine alınan Huawei, sonradan bu listeden çıkmıştı. Ancak ABD hükümetinin Amerikan şirketlerinin ulusal güvenliği tehdit eden firmalarla iş yapmama yasağına takılan Huawei, 90 gün ek süre almıştı. Bu 90 gün ek süre 19 Ağustos'ta bitince ek 90 gün daha verilmişti. 

 Huawei Mate 30 ailesinden kötü haber geldi (video)

Markanın bugüne kadar çıkardığı cep telefonu modellerinde Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi yer alıyordu. kendi işletim sistemini de geliştiren Huawei, 19 Eylül'de satışa sunacağı Huawei Mate 30 ailesinin telefonlarında Google servisleri bulunmayacak. 

Resmi olarak kabul edilen bu bilgiye göre telefonlarda Goolge Haritalar, Gmail ve Asistan gibi uygulamalar yer almayacağı gibi güncellemeleri de geç alacak. Bu videoda bu kararın olası etkilerini ve durumun değişip değişmeyeceğini değerlendiriyoruz. 

Yorumlar
KAZIM YILDIRIM
SİZ GOOGLEYE RAKİP ÇIKMASINI SAVUNMAK YERİNE GOOGLEYİ ÖVMÜŞSÜNÜZ. GOOGLEYİ OLMAZSA OLMAZ GÖSTEREREK PİYASAYI VE MÜŞTERİ KİTLELERİNİ YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞMIŞSINIZ. BENCE YANLIŞ BİR YAYIN OLMUŞ. TARAFSIZ BİR YAYIN YAPARAKTA KONUYU ANLATABİLİRDİNİZ. YANDEX UYGULAMALARI GOOGLE UYGULAMALARINDAN DAHA İYİ VE KULLANIŞLI. TABİRİ CAİZSE SADECE NAVİGASYONDA GOOGLEYE BİN BASAR. GOOGLENİN DÜNYADA TEK OLMASI RAKİPSİZ OLMASI HEM DÜNYA İÇİN HEMDE TEKNOLOJİ GELİŞTİRİCİLERİ VE KULLANICILAR İÇİN KÖTÜ BİR DURUM. BENCE HABERİ UYARI OLARAK DEĞİL REKABET KIZIŞMASI VE GOOGLEYE ALTERNATİF BAŞKA UYGULAMALAR KULLANMAK İSTEYENLER İÇİN HUAWEİ MATE 30 ÇIKIYOR DEMENİZ GEREKİRDİ.
Cevapla
mehmet can
google yok ,you tube yok ,ve bir sürü program yok ,,,,sıkıntı büyük,,,
Cevapla
Hayrullah
Aphone tlf kullanmadım kullanmayacağımda şu an ailemde 3 Huawei telefon kullanıyoruz ayrıca beş kişiyede Huawei tlf aldırdım bugüne kadar
Cevapla
Yusuf karacura
İnşallah kendi işletim sisteminde başarılı olur
Cevapla
Baba
Android işletim sistemini kullanması yeterli zaten, kimsenin üzülmesine gerek yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.