Huawei Vision Smart Screen 4 4K TV tanıtıldı

Huawei, sadece 1.5mm çerçevelere ve 'AI Vision chip' teknolojisine sahip olan Vision Smart Screen 4 4K TV modelini tanıttı.

Huawei Vision Smart Screen 4 4K TV tanıtıldı

Huawei, geçen yılki Smart Screen 3 4K TV'nin ardılı olan yeni bir 4K TV'yi piyasaya sürdü. Yeni model, üç farklı boyutta geliyor ve geliştirilmiş yapay zeka destekli yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip. 4999 yuan (703$) başlangıç fiyatıyla satışa sunulan bu yeni seri, bugün Çin'de raflarda yerini aldı.

Huawei Vision Smart Screen 4, 1,5 mm ultra ince çerçeve ve %98 ekran-gövde oranı ile etkileyici bir tasarıma sahip. Tek parça metal gövde tasarımı olan bu model, yüksek dayanıklılığa sahip çelik plaka malzemeden üretilmiş ve mikron seviyesinde kuvars kumuyla parlatılmış. 4K paneli, 2304 akıllı ışık kontrol bölmesi ile donatılmış olup, bir görüntünün özelliklerini gerçek zamanlı analiz ederek parlaklığı doğru şekilde ayarlayabilir ve içerikteki ışık ve gölgeyi akıllıca işleyebilir.

Panel, %92 DCI-P3 geniş renk gamını destekleyerek, çoğu rengi neredeyse doğru şekilde temsil eder. Şirkete göre, TV "canlı ve gerçekçi" renkler sunuyor ve kanal bazında E≤1,518 olacak şekilde kalibre ediliyor.

Huawei Vision Smart Screen 4 4K TV tanıtıldı - Resim : 1

Huawei Vision Smart Screen 4 4K TV tanıtıldı

Dahili donanım olarak, bu akıllı TV 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile donatılmış olup, yüksek performanslı 4 çekirdekli “AI Vision çipi” tarafından destekleniyor. Bu çip, 4K 120 FPS kod çözmeyi destekleyecek kapasiteye sahip. 1.6TNPU birimiyle yapay zeka tabanlı işlemleri yürütüyor. Ayrıca, açılış süresi bu sefer daha hızlı. Video görüşmesi portre takibi ve çocukların oturma pozisyonu tanıma gibi yapay zeka özelliklerini güçlendiriyor. Çip ayrıca, içeriğin dokusunu iyileştirebilen süper çözünürlük teknolojisini de destekliyor. Ürün, kararlı ve akıcı görünen HarmonyOS 4.2 işletim sistemiyle çalışıyor.

Bağlantı seçenekleri arasında 3 adet HDMI 2.1 girişi bulunuyor ve bunlar 4K 120 Hz sinyal girişini, eARC ses iyileştirmesini, 48 Gbps tam bant genişliğini, VRR ve ALLM'yi destekliyor. Bu özellikler, bu TV'de ultra yüksek çözünürlüklü konsol oyunlarını oynamanıza olanak tanıyor. Panel ayrıca oyunlar için 240 Hz yüksek yenileme hızını destekliyor.

Fiyatlandırma şu şekilde:

  • 65 inç: 4.999 yuan (703 dolar)

  • 75 inç: 6.499 yuan (915 dolar)

  • 86 inç: 8.999 yuan (1.267 dolar)