Teknoloji TV

Kablo derdine son: Razer Kaira oyuncu kulaklığı!

Razer Kaira, kendi segmentine göre uygun fiyata satılan, kablosuz kulaklık kategorisinde sevilen modeli ile karşımıza çıkıyor. İşte bir süre inceleme fırsatı bulduğumuz kablosuz kulaklık modeli ile yaşadığımız deneyimler.

Kablo derdine son: Razer Kaira oyuncu kulaklığı!

Son zamanlarda oyuncu ekipmanlarına olan talep artmış durumda. Özellikle kablosuz ekipmanların daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Oyun esnasında kablo sebebiyle yaşanabilecek sorunların minimuma indirgenmesi için genellikle kablosuz ekipmanlar tercih ediliyor. Mouse, klavye tarafında kablosuz ekipmanları ile adından sıkça söz ettiren Razer, üstün performanslı kablosuz kulaklık modeli ile geldi. İşte düşük gecikme gibi birçok teknolojiyi içinde barındıran modelin fiyatı özellikleri.

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ergonomik bir tasarım bizleri karşılıyor.  Özellikle kulak pedlerinin yumuşaklığı, hem uzun vadeli kullanımda rahatlık hissiyatını sürdürürken, hem de terlemeyi engelliyor. Ayrıca cihazın üst tarafında bulunan yumuşak sünger de, uzun süreli kullanımda baş ağrısını engellemeyi amaçlıyor. Genel olarak üzerinde bulundurduğu pedleri değerlendirdiğimizde, kullanıcıların rahatını sağlamak amacıyla üretilen, konforlu bir kulaklık olduğunu söyleyebiliriz.

razer kulaklık inceleme

Sağ ve sol kulak pedlerinde bulunan tuşlar sayesinde de, ses açma/kapama mikrofon sesi açma/kapama 2.4 Ghz bağlantısını ayarlayabilme fonksiyon tuşu da bulunuyor. Aynı zamanda üzerinde bulundurduğu Type-C girişinde bulunan şarj bölümü sayesinde, kullanıcıların uzun süreli kullanımını da sağlamayı amaçlıyor. Mikrofon tarafında ise, dahili Hyperclear Supercardioid teknolojisi ile gürültü engelleme tarafında rakiplerinden bir adım önde olduğunu da belirtelim. Mikrofonunu ve diğer özelliklerini test ettiğimiz modelin inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kablo derdine son: Razer Kaira oyuncu kulaklığı!

Kullanıcıların, özellikle oyun odaklı kablosuz kulaklık tarafında en çok merak ettiği özellikler ise, şarj süresi ve gecikme değeri. Razer, Kaira modelinde kullandığı teknoloji sayesinde 15 saate kadar pil ömrü sağlıyor. Tabii ki bu verinin, kullanım tarzına göre değişebileceğini belirtelim. Aynı zamanda iki farklı bağlantı türünü destekleyen model, Bluetooth bağlantısı veya, kutu içerisinde bulunan Type-C bağlantısı sayesinde, Bluetooth özelliğine gerek kalmadan, 10m’ye kadar menzil sağlayan kablosuz bağlantı da sunabiliyor. Tabii ki oyun oynamak için tercih edecekseniz, kablosuz bağlantı USB’sini kullanmanızı öneririz.

Teknik tarafta ise 108 dB’ye kadar duyarlılığı bulunan 50 mm’lik sürücüler bizleri karşılıyor. Bu bakımdan piyasada benzer özelliklere sahip rakiplerine göre biraz daha iyi bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu model, farklı sitelere bağlı olarak, 2000-2200 TL’lik bir fiyat ile bizleri karşılıyor. Eğer oyun ekipmanında kablosuz modellere geçmek istiyorsanız, kulaklık tarafında listenize ekleyebileceğiniz kaliteli bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.