Lenovo tarafından tanıtılan yeni tablet, sektördeki taşları yerinden oynattı

Bir süredir tablet pazarı için yeni ve güçlü bir oyuncu arayışı içerisinde olan Lenovo, bunun için biçilmiş kaftanını resmen tanıttı.

Lenovo tarafından tanıtılan yeni tablet, sektördeki taşları yerinden oynattı

Lenovo'nun yeni ürünü Tab K11, iş dünyası ve teknoloji profesyonellerini hedef alıyor. Cihaz, uzun pil ömrü ve zengin uygulama desteği ile dikkat çekiyor. Ayrıca, Lenovo Tab K11 Plus modelinin de yakında global pazarlarda yerini alacağı konuşuluyor.

Tab K11, kullanıcılara yüksek performans ve güvenlik sunuyor. Cihazda yer alan Nebo, el yazısını dijital metne dönüştürüyor; MyScript Calculator, matematiksel işlemleri anında çözüyor; WPS ise doküman hazırlamayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, Lenovo Freestyle ve Lenovo Tab Pen Plus gibi araçlarla uyumluluk gösteriyor.

Lenovo tarafından tanıtılan yeni tablet, sektördeki taşları yerinden oynattı - Resim : 1

Lenovo tarafından tanıtılan yeni tablet, sektördeki taşları yerinden oynattı

Tabletin 11 inç boyutunda, 90Hz tazeleme hızına sahip WUXGA ekranı bulunuyor. Bu ekran, TÜV Rheinland tarafından düşük mavi ışık sertifikası ile onaylanmış, göz sağlığını koruyor. MediaTek Helio G88 yonga seti ile güçlendirilmiş olan cihaz, 8GB RAM ve 128GB dahili hafıza seçenekleri ile geliyor. 7.040mAh kapasiteli güçlü bir batarya, uzun kullanım süresi vaat ediyor.

Tab K11'in tasarımı ise oldukça ince; sadece 7.1mm kalınlığında ve 465 gram ağırlığında. Fotoğraf ve video çekimleri için 13MP arka ve 8MP ön kamera ile donatılmış. Cihazda ayrıca, Dolby Atmos destekli dört hoparlör, Android 13 işletim sistemi, 3.5mm kulaklık jakı ve IP52 sertifikalı su ve toz direnci gibi özellikler bulunuyor.

Lenovo, Tab K11'i iki farklı renk seçeneği ve depolama kapasitesi ile piyasaya sürdü. 4GB RAM ve 128GB hafızalı modelin fiyatı 17.990 INR (yaklaşık 219$), 8GB RAM ve 128GB hafızalı modelin fiyatı ise 19.990 INR (yaklaşık 243$). Her iki model de 1 yıl kaza koruma garantisi ve 1 yıl standart garanti ile sunuluyor. Ürünler şu anda Lenovo'nun resmi internet sitesinde satışa sunulmuş durumda.