LG’den oyun televizyonu! İşte karşınızda OLED evo C4!

LG'nin yeni oyun televizyonu OLED evo C4, yeni pazarında büyük bir ilgiyle karşılandı ve duyurusundan kısa bir süre sonra satışa sunuldu.

LG’den oyun televizyonu! İşte karşınızda OLED evo C4!

LG'nin yeni OLED evo C4 televizyon serisi, kısa bir süre önce ön siparişe açıldıktan sonra Çin'de satışa sunuldu. 42 inçten 77 inçe kadar değişen beş farklı ekran boyutu seçeneğiyle tüketicilere sunulan bu seride, gelecekte 83 inçlik bir modelin de piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Yenilikçi 4K çözünürlüklü 120Hz yüksek yenileme hızına sahip OLED ekran, düşük mavi ışık, titreşimsiz, düşük parıltı ve yansıma yapmayan dört profesyonel sertifikaya sahiptir, bu özellikleriyle göz dostu bir ürün olarak öne çıkıyor.

LG OLED evo C4, AMD'nin görüntü senkronizasyon teknolojisini ve Nvidia'yı desteklerken, 144Hz'e kadar çıkan değişken yenileme hızına sahip. Ses sistemi ise 9.1.2 sanal surround ses, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği sunuyor. Oyun optimizatörü ve ses kalitesi ayarları menüsünden kişisel tercihlere göre ses ayarları yapma imkanı da sunan bu televizyon, kullanıcılarına özelleştirilmiş bir deneyim sağlıyor.

LG’den oyun televizyonu! İşte karşınızda OLED evo C4! - Resim : 1

LG’den oyun televizyonu! İşte karşınızda OLED evo C4!

Yapay zeka performansı, önceki modellerine kıyasla gelişmiş olan LG OLED evo C4, α9 Gen7 çözümleme çipi ile donatılmıştır. Bu çip, geleneksel televizyonların α5 işlemcisine göre 1.5 kat daha iyi AI performansı, 4.5 kat daha iyi görüntü iyileştirme ve 2.2 kat daha hızlı işlem gücü sunuyor. AI destekli akıllı ses ve görüntü ayarları, izleyicilere daha gerçekçi bir deneyim sunarken, dinamik ton eşleme teknolojisi, her karede global kontrastı ve gri tonlamayı artırıyor.

HDR görüntü performansı iyileştirici özellikleri ve WebOS işletim sistemine sahip olan yeni LG OLED televizyonlar, LG tarafından belirtilen beş yıl içinde dört kez güncelleme alacak.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik açısından, 42 inç model 8.499 yuan (1.174$), 48 inç model 9.499 yuan (1.312$), 55 inç model 12.499 yuan (1.726$), 65 inç model 17.999 yuan (2.486$), ve 77 inç model 25.499 yuan (3.522$) olarak belirlenmiş durumda. Henüz küresel pazarlarda ne zaman sunulacağına dair kesin bir bilgi mevcut değil.