Teknoloji TV

Liseli kızlar telefon alırken bunlara bakıyor!

Bugün bambaşka bir içerikle karşınızdayız. Peki liseli kızlar telefon alırken nelere dikkat ediyorlar? İşte bu sorunun yanıtı.

Liseli kızlar telefon alırken bunlara bakıyor!

Genel olarak değerlendirdiğimizde kadınların arasının teknolojiyle pek de iyi olmadığını söyleyebiliriz. En azından erkeklerle kıyaslandığında kadınların telefonlara, bilgisayarlara, konsollara ve oyunlara olan ilgileri çok daha kısıtlı.

Peki liseli bir kız telefon seçerken ne gibi kriterleri göz önünde bulunduruyor? Açıkçası biz de bu sorunun yanıtını merak ettik ve lise öğrencisi stajyerimiz Yağmur'a bu sorunun yanıtını sorduk. Nitekim ortaya son derece eğlenceli bir video çıktı. Dilerseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Liseli kızlar telefon alırken bunlara bakıyor!

Telefonlarla ile ilgili sorularınızı bu videonun altında ya da aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yağmur sorduğumuz sorulara gayet samimi yanıtlar verdi. Zaten bu yanıtları az çok tahmin edebiliyorduk. Çünkü az önce de bahsettiğimiz üzere kadınların teknoloji ile arası çok fazla yok. 

Bu şekilde düşünüldüğünde çok da karmaşık bilgilere gerek duymuyorlar. Yani bir telefonda bulunan yonga seti, GPU ünitesi, ekran çözünürlüğü, piksel derinliği gibi kavramlar kadınları çok fazla ilgilendirmiyor.

Kadınlar daha çok telefon seçerken yüzeysel bir inceleme ile yetiniyorlar. Elbette burada tüm kadınlardan bahsetmiyoruz. Yoksa teknoloji tarafındaki bilgisi pek çok erkekten yüksek olan kadınlar da mevcut.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Önümüzdeki dönemde bu tarz içeriklerimizin sayısı daha da artacak. Eğer bu tarz içeriklerimizi kaçırmak istemiyorsanız YouTube kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin. 

Çünkü bazı içeriklerimiz kanalımıza özel olarak kalıyor ve sitede yayınlanmıyor. 

Yorumlar
Mayra
Ne bos icerik yaaa. Ben shift delete sitrsine geri donuyorum
Cevapla
Teknolojiokucu Hamko
Tarafsız ve doğru teknoloji haberleri için sonuna kadar teknolojiokucuyuz.
💎G@kko💎
Abem abem ne liseliler eski liseliler nede üniversiteliler, Allah yeni nesile hidayet vere belekim bizim zamanımızda saygı sevgi vardı
Cevapla
Zek Donjuan Baritello
Bu adamı atın..yoksa
X Artık Biliniyor
Eski Türkiye işinize geldiğinde aklınıza geliyor. Ah Eski Türkiye ahhhh
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.