Mobil uygulama ile kurduk: Keenetic Viva!

Bu videomuzda kurulumu çok kolay bir router olan Keenetic Viva'yı mobil uygulama üzerinden kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Mobil uygulama ile kurduk: Keenetic Viva!

Genelde karmaşık ve kompleks ayarlara sahip olan bir router cihazını mobil uygulama üzerinden hızlı bir şekilde kurabiliyorsunuz. Bu videomuzda Keenetic Viva router cihazını kutusundan çıkarıp hızlı kurulumunu yapıyoruz. 

Mobil uygulama ile kurduk: Keenetic Viva!

Kurulumu çok kolay olan cihazla ilgili ayarları web arayüzünden de yapabiliyorsunuz. Ancak biz mobil uygulama üzerinden kurulum yapmayı tercih ettik.

Bunun için ilk olarak kullandığımız cihaza göre Keenetic Android ya da iOS uygulamasını telefonumuza yüklüyoruz. Ardından Keenetic Bulut hesabı oluşturuyoruz. Uygulamaya girdikten sonra bu bulut hesabı ile gerekli kurulumu birkaç dakika içinde yapabiliyoruz.

Uygulama üzerinden neredeyse web arayüzünde gördüğümüz her ayarı yapabiliyoruz. 

Keenetic Viva, 5 adet Gigabit yönlendirilebilir ethernet portu ile fiber ve diğer internet bağlantılarını kablolu ya da kablosuz olarak paylaştırma imkanı sunuyor. Bu özelliği ile Viva fiber internetler için ethernet portu üzerinden interneti sonlandırmaya imkan tanıdığı gibi, farklı cihazlarla mesafe genişletici ya da diğer Keenetic cihazlarla WiFi mesh olarak da çalışabiliyor.Cihazın üzerinde ek olarak 2 adet USB bağlantısı bulunuyor. Bu bağlantılar USB disk ya da yazıcı gibi cihazların bağlanmasına imkan tanıyor.

Viva’da (daha önceki Keenetic modellerinde olduğu gibi) 4 adet 5 dbi gücünde yönlenebilir anten mevcut. Dualband çalışması, Wave 2 2x2 MU-MIMO özelliği, beamforming, bandsteering ve Airtime Fairness gibi özellikleri ile öne çıkıyor.

Aşağıdaki videomuzda Keenetic Viva'yı kutusundan çıkarıyor ve kolay kurulumun nasıl yapıldığını anlatıyoruz:

Keenetic Viva ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.