Teknoloji TV

Monster ürün yelpazesi genişliyor: Pusat Wave ANC kablosuz kulaklık incelemesi

Monster Notebook'un sunduğu ANC özelliği ile gelen Pusat Wave ANC modelini sizler için inceledik. İşte rakiplerine göre uygun fiyatı ile karşımıza çıkan modelin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Monster ürün yelpazesi genişliyor: Pusat Wave ANC kablosuz kulaklık incelemesi

Monster Notebook tarafından sunulan ürünlerin, genellikle oyun odaklı olduğunu biliyoruz. Fakat son yıllarda marka her kulvarda farklı modeller ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Monster Notebook tarafından sunulan Pusat Wave ANC modeli, günlük yaşamda kullanabileceğimiz Premium kablosuz kulaklık olarak karşımıza çıkıyor.

Günlük yaşamda kullanılan giyilebilir teknoloji ürünlerinin, kablosuz kullanıma geçmeye başlandığını söyleyebiliriz. Pusat Wave ANC modeli ise, hem kablosuz kullanım hem de minimalist tasarımı ile rakiplerine göz dağı veriyor. Cihazın tasarım detaylarına, özellikle kulak pedlerinde, uzun kullanımda dahi kulağı yormayacak sünger yapısı bizleri karşılıyor. Söz konusu modelin, kafa tarafında bulunan sünger ise, 210 gramlık ağırlığıyla kulaklığı takmamış hissiyatı yaratıyor. Bu yüzden tasarım anlamında bizden tam not aldığını söyleyebiliriz. İşte Pusat Wave ANC modeli ile yaşadığımız deneyimlerimizi anlattığımız videomuz.

Monster Pusat Wave ANC neler sunuyor?

Cihazın kutu içeriğini incelediğimiz zaman, en çok dikkat çekici detayın, üzerinde 'Pusat' yazısı bulunan taşıma çantası olduğunu söyleyebiliriz. Bu çantanın genel olarak, hem rengi hem de tasarımı ile Premium hissiyatı verdiğini de ekleyelim. Ayrıca mobilite anlamında katlanır bir yapıya sahip olan model, söz konusu taşıma çantasına kolaylıkla sığıyor. Kutu içeriğinde karşımıza çıkan kabloları taşıyabilmek için ise çantanın içinde fileli bir yapı mevcut.

Kablolarda, cihazı pil kapasitesini harcamadan kullanabileceğimiz, 120 cm'lik jack kablosu bizleri karşılıyor. Bunun yanı sıra kulaklık ve mikrofon olmak üzere ikili jack çıkışı ile gelen cihazlarda kullanabilmek için ise, söz konusu ikili çıkışı tek çıkışa çevirmek için bir adaptör bulunuyor. 3.5 mm jack ayırıcılı uçak adaptörüdür. Uluslararası uçuşlu uçaklarda bu adaptörler, kulaklığı kullanabilmek için gereklidir. Bunun dışında kutu içeriğinden çıkan Type-C kablosu ise, kulaklığımızı şarj etmeye yarıyor.

monster kulaklık

Pusat Wave ANC ses kalitesi

Teknik tarafa baktığımızda, Bluetooth 5.1 versiyonu ile düşük gecikme sunmayı amaçlıyor. Ayrıca kullanım deneyimi tarafında sunduğu aptX, aptX-HD, aptX-ll, SBC ve AAC teknolojileri ile, hem düşük gecikme hem de ses kalitesi anlamında yüksek kaliteye sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor. ANC özelliğine değinecek olursak, teknik tarafta -22 dB'ye kadar gürültü azaltma özelliğinin olduğunu belirtelim. Kullanıcı deneyimi tarafında ise, kalabalık ve gürültülü ortamlarda dahi, seslerden izole olmamızı sağlıyor. Bu yüzden söz konusu kulaklığı, yalnızca ANC özelliğini açarak da kullanmak mümkün.

Pil tarafına baktığımızda ise, 800 mAh'lik kapasite bulunuyor. Ayrıca Monster, söz konusu model için ANC açıkken 35 saat, kapalıyken ise 60 saat boyunca dinleme özelliği vadediyor. Cihazın üzerinde bulundurduğu jack girişi ve kutu içeriğinden çıkan 120 cm'lik jack kablosu sayesinde, pil kapasitesini harcamadan, cihaz kapalıyken dahi kullanmak mümkün hale geliyor. Zaten 3 saatlik bir şarj olma süresi sunan bir model olduğu için, uzun süre pil ömrü sunan, kolay şarj olabilen bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

monster kulaklık

Monster Notebook resmî web sitesinde 1500 TL'lik bir fiyat etiketine satılan kablosuz kulaklık modelinin, piyasadaki rakiplerine göre biraz daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü üst segment olarak tabir edebileceğimiz Premium kablosuz kulaklık modelleri 2000-3000 TL'lere kadar çıkmış durumda. Bu yüzden, gündelik yaşamda kullanabileceğiniz, aktif gürültü engelleyici özelliği sunan kablosuz kulaklık arıyorsanız, Pusat Wave ANC modelini deneyimlemenizi öneririz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.