Teknoloji TV

Müjde akıllı telefon fiyatları düşüyor!

Sonunda güzel haberler gelmeye başladı. Görünen o ki yakın zamanda akıllı telefon fiyatları düşmeye başlayacak.

Son dönemde özellikle teknoloji sektöründeki ürünlerin fiyatı muazzam derecede arttı. Elbette bu artışların birden fazla nedeni bulunuyor. Bu nedenlerin başında da döviz kurunda yaşanan artışlar geliyor.

Teknoloji sektöründeki ürünlere baktığımızda büyük bir çoğunluğunun ithal olduğunu başka bir değişle de dövize endeksli olduğunu görüyoruz.

Ne yazık ki bu ürünlerin başında da akıllı telefonlar geliyor. Hali hazırda günümüzde yeni çıkan akıllı telefonların fiyatları 2000 TL seviyelerinden başlayıp 30.000 TL'ye kadar tırmanıyor.

Müjde akıllı telefon fiyatları düşüyor!

Orta segmentte eli yüzü düzgün bir model almak istediğinizde ise ödemeniz gereken rakam 3000 TL'yi buluyor.

Fakat yakın gelecekte akıllı telefon fiyatları biraz daha makul seviyelere inecek gibi görünüyor. Konunun detaylarını aşağıdaki videoda detaylıca anlattık. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

Haftanın teknoloji gündemi ile ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Videoda da bahsettiğimiz üzere, akıllı telefon fiyatlarının mevcut şartlarda düşmesi sürpriz olmayacaktır. Muhtemelen bu düşüşler Aralık ayını bulabilir. Kısaca özetlemek gerekirse, yakın gelecekte yeni bir telefon almayı düşünüyorsanız biraz daha sabretmenizi tavsiye ederiz.

Elbette videoda da belirttiğimiz üzere kurlarda yine ani bir yükseliş yaşanırsa ona göre hareket etmekte fayda var. Lakin yakın gelecekte döviz kurlarının yine ani bir şekilde artacağı düşünülmüyor. En azından 2021 Mart ayına kadar düzenli bir gidişat olacağı beklenmekte.

Tabi ki yine de tercih sizin. Lakin bizim konu hakkındaki görüşlerimiz videodaki gibi.

Yorumlar
Hakan
Bende not 9 var şebeke sorunu var.. onun haricinde çok klas telefon
Cevapla
Ramazan
5G Androıd 11 olmayan tlf almayın ? Çöp olacak
Cevapla
Cino
Şuanda bence kimse telefon almasın yoksa herkesin elinde patlıyicak çünkü 5g cihazlar geliyor o aldığınız cihazlar hepsi birer çöp olucak
Cevapla
Serhat
Ne kadar indirime girecek? Belli mi? Ve tüm modeller için geçerli mi?
Cevapla
Mf eren
Nezaman nezaman düşecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.