Teknoloji TV

Oppo sen ne yaptın? Bunu kimse beklemiyordu!

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Oppo Türkiye'de ürettiği ilk modelle fanlarının bile tepkisini çekti. İşte konunun detayları.

Oppo sen ne yaptın? Bunu kimse beklemiyordu!

Sadece Çin'in değil, dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, nihayet Türkiye'de ürettiği ilk modelini görücüye çıkardı. Bilindiği üzere Oppo Türkiye'de üretim için fabrika kuracağını açıklayan ilk isim olmuştu.

Sonrasında Samsung, Vivo, TCL ve Xiaomi gibi isimler de Türkiye'de üretim yapmak için kolları sıvadı.

Oppo'nun merakla beklenen ilk yerli üretim modeli geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Biz de fırsattan istifade bu telefonu inceledik. Yurt dışında 150 euro gibi bir fiyatla satılan telefon ülkemizde ise 2600 - 2700 TL civarında bir etikete sahip.

Peki bu telefon bu etikete gerçekten değiyor mu? Bu sorunun yanıtını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Oppo sen ne yaptın? Bunu kimse beklemiyordu!

Dürüst olalım. Bu devirde böyle bir telefon için bu kadar absürt bir etiket bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü dediler ki Türkiye'de üretilen telefonlar yüzde 30 daha ucuz olacak.

Zaten bu teknik donanıma sahip bir telefon için ödediğimiz ücret üç aşağı, beş yukarı bu kadardı. Dolayısıyla biz indirim adına pek birşey göremedik.

Peki sizin konu hakkındaki yorumunuz nedir? Lütfen yorum yapmadan önce videoya da bir göz atın. Çünkü telefonda o kadar geri kalmış teknolojiler var ki biz bile çok şaşırdık.

Bunu yapan başka bir isim olsa belki bu kadar şaşırmazdık. Fakat söz konusu Oppo olunca....

Yorumlar
Omer
Arz talep meselesi
Cevapla
Nurettin
Türkiye de üretim fiyat yurt dışı ile aynı????
Cevapla
Alper
Vergilerden düşüyorlar ya hani babasının hayrına gelmediya Türkiye'ye
Turbody
Satamaz
Cevapla
Samet
Ben oppo a 73 kullanıyorum gayetde memnunum ve 2500 liraya aldim
Cevapla
Olgun
Avrupada 150 euro burda iki katı...2600...yani buraya göre avrupalının 150 tl si...😄😄😄turkiye zaten bunlar için bulunmaz bi pazar...
Cevapla
Özcan
Almanya'da KDV %19, başka vergi yok. Gerisinin hesabını kendiniz yapın.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.