Orta segmentin kralı geldi! Redmi Note 12 incelemesi!

8500 TL'lik fiyatı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Redmi Note 12 modelini sizler için inceledik. İşte fiyat performans odaklı yeni modelin sunduğu tüm özellikler.

Redmi Note modellerinin ilgi gören fiyat performans odaklı akıllı telefon modelleri arasında yer aldığını biliyoruz. Genel olarak hala Redmi Note serisi modelleri, en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Xiaomi'nin her segment akıllı telefonlar ile karşımıza çıkıyor. Genel olarak Xiaomi'nin hem amiral gemisi hem de giriş segment modellerinin Türkiye pazarında ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Fakat pazar payı olarak baktığımızda orta segment modeller daha çok seviliyor. Bu listemizde ise sizler için Redmi'nin en çok sevilen Note serisinin yeni modeli olarak Redmi Note 12'yi inceleyeceğiz. İşte yeni modelin sunduğu özellikler.

Orta segmentin kralı geldi! Redmi Note 12 incelemesi!

İlk olarak cihazın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, delikli ekran tasarımına sahip 120 Hz'lik bir ekran bizleri karşılıyor. Bu ekranın 6.67 inçlik bir boyuta sahip olduğunu söyleyelim. Serinin düz modeli olduğu halde 120 Hz'lik bir tazeleme oranına sahip bir panel ile gelmesinin önemli bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca serinin önceki modellerinde IPS LCD paneller karşımıza çıkarken Xiaomi, yeni serisinin giriş modelinde dahi AMOLED paneller ile karşımıza çıkıyor.

İşlemci tarafında 6 nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 685 yonga setini kullanan model, 4, 6 ve 8 GB RAM'den güç alıyor. Dahili depolama alanında ise 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı de yer alıyor. İşlemci tarafında ise 6 nm üretim sürecinden gelen bir yonga setini değerlendirdiğimizde ise, amiral gemisi yongalara göre transistörler arası mesafenin bir hayli kısa olduğunu belirtelim.

Kamerada ise 50 MP + 8 MP + 2 MP olmak üzere üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkan Redmi Note 12, 13 MP ön kamera ile karşımıza çıkıyor. Kamera performansının ise tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. 5000 mAh batarya ile gelen model, 33W hızlı şarjdan güç alıyor.

8500 TL'lik fiyat etiketine sahip olan modelin, fiyatına göre rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü hem işlemci tarafında hem de kamera tarafında sunduğu özellikler ile kendi fiyat kalibresinde rakiplerinin sayılı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer benzer fiyat etiketine sahip olan model öneriniz var ise yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.