Profesyonel oyuncu koltuğu! Razer Enki RZ38 incelemesi!

Razer'ın profesyonel oyuncu koltuğu Enki RZ38 modelini sizler için inceledik. Gerek konforu, gerek kullanım deneyimi olsun bizden tam not alan oyuncu koltuğunun işte fiyatı ve özellikleri.

Profesyonel oyuncu koltuğu! Razer Enki RZ38 incelemesi!

Razer, son zamanlarda yeni oyuncu ekipmanları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda söz konusu markanın, oyuncu mouse’u ve klavyesini sizler için incelemiştik. Bugün ise konuğumuz oyuncu koltuğu oldu. 

Razer’ın oyuncu ekipmanı konusunda başarısını hepimiz biliyoruz. Öyle ki E-Spor arenalarında dahi Razer ekipmanları kullanılıyor. Oyuncu koltuğu konusunda hem Enki hem de Enki X modeli ile piyasada yer alıyor. Bugün ise Enki serisinin uygun fiyatlı seçeneği olan Enki RZ38 incelenme konuğumuz.

Profesyonel oyuncu koltuğu! Razer Enki RZ38 incelemesi!

Koltuğun ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, 152 derecelik bir yaslanma açısı bulunuyor. Bunun yanı sıra kol dayama yerlerinin de hem yükseklik ayarının, hem de konum ayarının rahatlıkla yapılabildiğini de belirtelim. Koltuğun oturma yerinde de yaslanma yerinde de kumaş ve deri bölgeler bulunuyor. Fakat deri bölgelerden bahsedilince, kullanıcıların aklına terleme vs sorunları geliyor. 

Razer, kullanıcıları bu konuda da düşünmüş ve sıcak havada dahi kullanıldığında, terletmeyen bir yapıya sahip olduğunu söyleyelim. İlla ki çok sıcak bir hava ise terleme problemleri olacaktır. Fakat şu anda bu terlemeyi engelleyecek bir koltuk piyasada bulunmuyor Fakat genel olarak değerlendirdiğimizde koltukla bulunan kumaşın oldukça konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Yani sünger rahatlığı, bizden tam puan aldı.

Fiyatına baktığımızda ise 11.900 TL’lik bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor. Farklı sitelere bağlı olarak 13.000 TL’lere kadar yükseldiğini görüyoruz. Eğer teknoloji mağazasında deneme imkanınız varsa, rahatlığından memnun kalacağınıza eminiz. Önümüzdeki günlerde farklı incelemeler ile karşınıza çıkmaya devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.