Teknoloji TV

PS5 için boşuna servet ödemeyin aynı oyunları PS4'te oynadık!

PlayStation 5 için 8299 TL ödemenize gerek yok! PS5 oyunlarını PS4'te de muazzam bir şeklide oynayıp bitirdik!

PS5 için boşuna servet ödemeyin aynı oyunları PS4'te oynadık!

Bilindiği üzere Sony merakla beklenen yeni nesil konsolunu ülkemizde de satışa sundu. Hali hazırda bu konsol yani PS5 Türkiye'de 8299 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Fiyatın bu kadar yüksek olmasında bir süre önce gelen yüzde 50 oranındaki ek gümrük vergisinin de rolü büyük.

Bu arada mevcut vergi yıl başında yüzde 20 seviyelerine düşecek. Yani konsolların fiyatı yıl başında ucuzlamış olacak.

Peki bu süreç içerisinde PS5 almaya değer mi? Kesinlikle hayır. Çünkü bir konsolu aldıran o konsol için çıkan özel oyunlardır. PS5'e baktığımızda ise gelen birinci parti oyunların PS4'te de boy gösterdiğini görüyoruz.

Hali hazırda konsolun çıkışında gelen iki birinci parti oyununu da PS4'te deneyimledik. Sonuç mu? Yanıtı videomuzda bulabilirsiniz.

PS5 için boşuna servet ödemeyin aynı oyunları PS4'te oynadık!

Bu videomuz ile ilgili sorularınızı bu videonun altında ya da aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Görüldüğü üzere Spider-Man Miles Morales oyununda gecikme süreleri ve grafikler dışında pek bir fark yok. Grafikler tarafında da öyle dağlar kadar bir farktan söz etmek pek mümkün değil.

Eğer çok ufak detayları önemsemiyorsanız ya da evinizde 4K televizyon yoksa PS5 sizin için biraz lüks kaçabilir.

Şimdilik alacağınız 2. el bir PS4 işinizi fazlasıyla görecektir. 8300 TL PS5'e verene kadar ucuzlamasını beklemek ve 2000 TL civarında 2. el bir PS4 almak daha mantıklı olabilir.

Yorumlar
Recep
Sanamı soracaktı böyle haber yaparken ps5de bir teknoloji adam bu teknolojinin fiyatından bahsetmiş %50 saçma ek vergiden fiyatın astronomik olduğunu gözler önüne sermiş ortada oyun yok boşa 8300gibi saçma ücretler ödemeyin zaten seneye 4000e iner ozaman alırız parayı sokaktamı topluyoruz 8300 nedir siz aldınız diye bizdemi alalım 3katı fiyata
Cevapla
DKY
Verginin düşüp ps5 in 4000₺ e düşeceğine inaniyorsun yani?
Amazon
Çok doğru bir haber editorün kalemine sağlık 2yıl sonra çıkacak oyun için tonla para verip kimi zengin edeceğim biriler araba koleksiyonunu genişletecek diye 4katı parayı hangi enayi verecek milletimizi kimse keriz yerine koyamaz 1yıl sonra nasıla ucuzlayıp vergiler düşünce alacagız 8300nedir kimi yok 4k tvde harika demiş sen ver arkadaşım 8300 para senin ben vermiyorum 3kuruşluk konsola 8300
Cevapla
eBay
Keyif için alinan bişey vermek zorunda değilsin. Sony 15 bin dese de keyfi isteyen verir alır. Alamayan eskisiyle avutur kendini :)
..
Sıfır Xbox Series S alırsın 2K daha ekleyip. 5 yıl seni götürür. 2K-60fps.
Cevapla
💎G@kko💎
Siz niye böyle değişik haberler yapıyorsunuz? İçerik mi yok koskoca teknoloji dünyasında?
Cevapla
Emre
Kardeş bu kin ne adam doğru söylüyor diğer haberleride yaparlar
Jsjsshzh
PS 4 çöp
Cevapla
Bruh
Bi ps4 kullanıcısıyım ve gayette memnunum. Tabiki bunu gidipte bir pc ile karşılaştırırsan tabiki senin gözünde öyle olur ama hayatında hiç ps4 oynamadıysan(pes veya fifa oynamaktan bahsetmiyorum) oyunu oynarken alınan zevki bilemezsin, bu zecvk pc'ds yaşattığı zevkten kat ve kat daha iyi. Tabi bana neden aldın dersen, pek param yoktu, o yüzden aldım.Ama şimdi pc'imde var ve bahsettiğim gibi pc'de aldığın zevki ps4'de kat ve katını alırsın. Gidipte burda boş boş konuşma o yüzden
Anonymous
Sende yok diye kıskanma
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.