Pusat V8 Mouse incelemesi: Her yerinde tuş var!

Monster Notebook tarafından piyasaya sürülen Pusat V8 mouse modelini sizler için inceledik. İşte her yerinde tuş olan yeni farenin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Pusat ekipmanlarının yelpazesi genişlemeye devam ediyor. Her geçen gün farklı modellerle karşımıza çıkan marka, her yerinde tuş olarak, kolaylıkla her türlü işlemi gerçekleştirebildiğimiz, işlevsel bir fare ile karşımıza çıkıyor. Söz konusu farenin hem oyun tarafında hem de günlük işlerimizde rahatlıkla kullanabileceğimiz bir cihaz olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. İşte tüm ayrıntılar.

Pusat V8 Mouse

Farenin ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ilk dikkatimizi çeken kısmın sol tarafındaki numerik tuşlar olduğunu görmekteyiz. Hem oyun tarafında tuş atamalarını yapabilmek için, hem de günlük işlerimizi hallederken kolaylık sağlamak için rahatlık sağlayan bir tasarım anlayışı ile geldiğini görüyoruz. Bunun yanı sıra ön tarafında sol tık tuşunun yanında ise 'çift tık' işlevi gören bir ufak tuş olduğunu görmekteyiz. Alt tarafında ise çoğu farede görmeye alışık olmadığımız bir hazne yer alıyor. Bu yuva sayesinde farenin içerisindeki ağırlıkları ayarlayabilmek mümkün hale geliyor.

Pusat V8 Mouse

Üst tarafında fare tekerleğinin önünde bulunan iki tuş ise DPI değerini ayarlamamıza yarıyor. Ayrıca hangi DPI değerinde olduğumuzu anlamamız için ise kademeleri göstermek için bir bilgilendirme ışığı yer alıyor. Genel olarak tasarım ayrıntılarını değerlendirdiğimizde, gerek kişiselleştirilebilir RGB aydınlatması olsun, gerek ise ayarlanabilir ağırlığı olsun, atanabilir tuşlar sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan bir model olduğunu söyleyebiliriz Pusat V8'in.

Pusat V8 Mouse

Pusat V8 Mouse neler sunuyor?

  • 289 gr ağırlık
  • 2,4 gr'lık ağırlığa sahip 8 adet ek ağırlık
  • 500 ile 6200 arasında değişen DPI değeri
  • Yazılım desteği sayesinde 12.400'e kadar arttırılabilir DPI
  • 220 IPS tarama hızı
  • 18 adet programlanabilir tuş
  • 1.8 mt örgü kablo
  • Windows, MacOS ve Linux desteği

Genel olarak tasarım ayrıntıları incelediğimizde, uzun süreli kullanımda dahi eli yormayan bir yapıya sahip. Bunun yanı sıra değiştirilebilir ağırlık sayesinde hafif veya ağır mouse sevenler için önemli bir avantaj sağlıyor. Atanabilir tuşların ise, oyunlarda atanabilir tuşlar üzerinde kullanılarak önemli bir kolaylık sağladığını söyleyebiliriz.

Pusat V8 Mouse

Fiyat tarafında ise 749 TL'lik bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor. Genel olarak Pusat V8 modelinin benzer özelliklere sahip farelere göre uygun bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Monster Notebook tarafından sunulan 'Dijital Mağaza' özelliği sayesinde web sitesinde satılan her ürün için aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz müşteri temsilcileri yer alıyor. Pusat V8 modelini satın almak isterseniz buradaki linke tıklayabilirsiniz. Eğer sizin de söz konusu fare hakkında kafanıza takılan herhangi bir soru işareti var ise yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.