Teknoloji TV

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik

Huawei Watch GT 2 Pro cep telefonunu bu videoda enine boyuna inceliyoruz. Saat ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu videoda.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik

Ekosistemini sürekli geliştiren Huawei, tablet, bilgisayar, telefon derken akıllı saat pazarına da girmişti. Markanın Watch GT serisi son birkaç yıldır üretiliyor. GT ile başlayan aile sırasıyla GT 2, GT 2e ile devam etti. Bu aileye kısa süre önce katılan Watch GT 2 Pro ve Watch Fit ile seçenek sayısı da artmıştı. Ailenin uygun fiyatlı modeli olan Watch Fit ve profesyonel modeli olan Watch GT 2 Pro bize teste geldi. Hatta Watch Fit'i kutusundan çıkardığımız bir video yayınlamıştık.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik

Ailenin en şık ve güçlü cihazı olan Huawei Watch GT 2 Pro, tasarım olarak Watch GT 2 genlerini taşıyor. Benzer bir gövde, benzer düğmeler ve tasarım. Ancak detaya baktığımızda aralarında bazı farklar olduğunu görüyoruz: Öncelikle Pro sürüm Titanyum alaşımlı bir gövde sahip. Arka yüz ise seramik olarak tasarlanmış. Düğmeler daha şık duruyor ve kadran çerçevesi ve gövde biraz farklı tasarlanmış.

Bunlar dışında görünüm olarak büyük bir yenilik getirmiyor Pro modeli. Yine AMOLED bir ekran kullanılmış ve bu ekranın boyutu 1.39 inç ve çözünürlüğü ise 454x454 piksel. Dairesel bu tasarımın boyutu ise 46 mm.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik - Resim : 1

Alaşım gövdenin çok şık durduğunu belirteyim. Ayrıca değişen kadran çerçevesi de şık olmuş. Ayrıca bu saat kutusundan deri kayış ile çıkıyor. Bu da şıklığına etki eden önemli bir faktör olmuş. Saat su geçirmediği için bu kayışı sulu ortamlarda kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Zira deri kayışın su ile teması sorun olabilir. O bakımdan sulu ortamda kullanacaksanız silikon kayış takmanızı öneririm.

Huawei Watch GT 2 Pro kurulumu

Saati açtığınızda bir telefon ile eşleştirmeniz gerekiyor. bunun için Huawei telefon şart değil. Sadece telefonda Huawei Sağlık (Health) uygulamasının bulunması gerekiyor. Gerekli eşleştirme bu uygulama üzerinden yapılıyor. Bu eşleştirmeyi yaptığınızda verileriniz günlük olarak kayıt edilmeye başlanıyor.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik - Resim : 2

Bu uygulama ile saatin yazılım kadran değişimine kadar birçok özelliği kullanabiliyorsunuz. Kadran demişken saat ile beraber kullanabileceğiniz 200'den fazla kadranın olduğunu belirteyim. Zevk ve beklentinize göre kadranlar arasında seçim yaparak kullanabiliyorsunuz.

Huawei Watch GT 2 Pro kullanımı

Kullanım ve özellikler anlamında Watch GT 2 ailesine çok benzeyen Watch GT 2 Pro, adım, uyku, stres, kalp ritmi gibi farklı bileşenleri gerçek zamanlı takip edebiliyor. Ayrıca üzerinde bulunan 100'den fazla sportif egzersizi de takip edebiliyor.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik - Resim : 3

Daha önceki modellerde de bulunan müzik çalma özelliği Watch GT 2 Pro'da da bulunuyor. Bu özellikte iki farklı yöntem var: İsterseniz saatin hafızasına yüklediğiniz müzikleri çalabiliyorsunuz. İsterseniz de telefonunuzda bulunan Spotify ya da Deezer gibi uygulamaları saat üzerinden kontrol ediyorsunuz. Ancak ikinci yöntemi kullanmak için telefonla saat arasında bağlantının yapılmış olması ve telefonda ilgili müzik uygulamasının açık olması gerekiyor.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik - Resim : 4

Saat önceki modellerde olduğu gibi seçtiğiniz uygulamalardan gelen mesaj ve bildirimleri ekranında gösteriyor. Bu seçimi Sağlık uygulamasından yapabiliyorsunuz. Ama önceki modellerde olduğu gibi sadece gösterim yapılıyor. Bu mesajlara yanıt vermek (hazır şablon da olsa) mümkün değil. Aralarında WhatsApp ve e-posta uygulamaları olmak üzere birçok uygulamanın mesajlarını saat üzerinden görebiliyorsunuz. 

Saat ile telefon üzerinden görüşme de yapabiliyorsunuz. Eğer Sağlık uygulamasından Kişiler'e ekleme yaparsanız istediğiniz kişi ile saat üzerinden çağrı da başlatabiliyorsunuz. Tabi bu görüşme için telefonun yanınızda olması gerekiyor. Saat ile sesli görüşmeyi (ki üzerinde mikrofon ve hoparlör var) telefon yardımı ile yapıyor.

Kablosuz şarj özelliği ve pil ömrü


Saatin tasarımı önceki modellerden farklı olduğu için kablosuz şarj özelliği de eklenmiş. Daha önceki modellerde şarj aksesuarı üzerinde iki adet kontaktör vardı. Bu modeldeki şarj aksesuarı (ki kutudan çıkıyor) düz tasarlanmış. Ayrıca isterseniz Qi standartlarında şarj desteği sunan herhangi bir kablosuz şarj adaptörü ile Huawei Watch GT 2 Pro'yu şarj edebiliyorsunuz.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik - Resim : 6

Yeri gelmişken pil ömründen de bahsetmek isterim. Akıllı saatte 455 mAh pil bulunuyor. Bu pilin ömrü ise resmi verilere göre 15 gün. Biz yaptığımız ölçümlerde ise 10-12 günlük bir süre bulduk ki bu bile yeterli bir rakam.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik - Resim : 7

Harmony OS


Huawei Watch GT 2 Pro işletim sistemi olarak Lite OS yerine Harmony OS kullanıyor. Huawei'nin telefon ve benzeri cihazlar için geliştirdiği bu işletim sistemi genişlemeye açık ve uygulama geliştiriciler tarafından kullanılabilecek özellikleri var. Bu da akıllı saatin önümüzdeki dönemde uygulama desteği alabileceği anlamına geliyor. Ama bu şimdilik uzak bir hayal. Kısa vadede bu tarz bir beklentiye girmemenizi tavsiye ederim.

Huawei Watch GT 2 ve Huawei Watch GT 2 Pro yan yana

Huawei Watch GT 2 ve Huawei Watch GT 2 Pro yan yana


OneHop desteği


Huawei Watch GT 2 Pro'nun önceki modellerden bir diğer farkı ise OneHop desteği. NFC teknolojisini kullanan bu özellik sayesinde cep telefonunuzdan saate birkaç saniye işinde hızlıca fotoğraf gönderebiliyorsunuz.

Saatin profesyoneli: Huawei Watch GT 2 Pro inceledik - Resim : 9

Huawei Watch GT 2 Pro Türkiye fiyatı


Akıllı saatin Türkiye fiyatı 2.299 TL olarak açıklandı. Piyasaya yeni sürülen saat özel bir kampanya ile satılıyor. Bir süre daha devam etmesi beklenen bu kampanyada saati araç şarj cihazı ve mini Bluetooth hoparlör hediyesi ile alıyorsunuz ve yine aynı rakam olan 2.299 TL ödüyorsunuz. 

Peki bu rakam verilir mi? Bu sorunun yanıtı biraz beklentinize bağlı. Daha şık ve ağır başlı görünen bir saat olmuş Pro modeli. Yazıyı hazırladığımız tarihte benzer özellikler sunan Watch GT 2 modelinin 1.399 TL idi. Aradaki 900 TL'ye kablosuz şarj, OneHop desteği ve Harmony OS gibi bazı farklılara sahip daha şık bir saat alıyorsunuz. Seçiminizi beklentileriniz belirleyecek gibi görünüyor.  

Huawei Watch GT 2 Pro video inceleme

Aşağıdaki videoda akıllı saat ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları anlatıyoruz. 

Huawei Watch GT 2 ile ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  


Huawei Watch GT 2 Pro neler yapabiliyor?

 • Adım, kalp ritmi ve stres takibi yapabiliyor
 • Uyku takibi yapabiliyor
 • WhatsApp ve benzeri programlardaki mesajları görebiliyorsunuz
 • Saat üzerinden arama ve çağrı reddetme yapabiliyorsunuz (telefona bağlı ise)
 • Spo2 kandaki oksijen doygunluğu ölçülebiliyor
 • Her türlü egzersiz takibi

 

Huawei Watch GT 2 Pro neler yapamıyor?

 • Saate uygulama yükleyemiyorsunuz
 • Saat üzerinden mesajlara yanıt veremiyorsunuz. Sadece gelen mesajları görebiliyorsunuz.

 

 

Huawei Watch GT 2 Pro'nun GT  2 modeline göre farklılıkları

 • Titanyum alaşım çerçeve
 • Seramik arka yüz
 • Kablosuz şarj
 • Harmony OS
 • Huawei Share OneHop desteği
 • NFC özelliği

 

 

Huawei Watch GT 2 Pro

 • 1.39 inç 454x454 piksel AMOLED ekran
 • Harmony OS
 • 4 GB depolama
 • 5 ATM suya dayanıklılık
 • Titanyum alaşım çerçeve
 • Seramik arka yüz
 • Kablosuz şarj desteği
 • 200'den fazla arayüz seçeneği
 • 100'den fazla egzersiz takibi
 • GPS özelliği
 • Kalp ritmi, uyku ve stres takibi
 • SpO2 ölçümü
 • 15 gün pil ömrü
 • 455 mAh pil
 • Müzik çalma özelliği (500 şarkıya kadar)
 • Telefon arama özelliği
 • Huawei Share OneHop desteği
 • NFC özelliği
 • 2299 TL
Yorumlar
Ebu Muhammed
Bi mesaaja cevap vermeyi halen yapamadılar
Cevapla
Hakan Kalaylı
Seiko 5'in üstüne saat tanımam.
Cevapla
gt
yav yeni olunca hemen çok şık olmuş diyorsunuz. yeni olan hep şık mı oluyor peki. gt2 daha şık bizce. bir kerede yeni olan bir şeye daha şık olmamış diyin. titanyum muş gt2 klasik ten ne farkı var görüntü itibari ile. gt2 siyah çerçeve ve 2-4-6-8-10 şeklinde giden tasarim anlayışıyla daha şık gözüküyor
Cevapla
gt2pro
safir cam ve titanyum dış bence bu bile yeterli..
gt2
gt 2 nin tipi daha hoş. daha guzel daha ağır duruyor. çerçeve etrafındaki o rakamlar daha bi saat gibi duruyor. aradaki farkı pro ya vermeye değmez.
Cevapla
Ziyaretçilek
Harmonyos’lu ilk cihaz bu galiba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.