Teknoloji TV

Soğutma sisteminden çok daha fazlası! MSI MPG Coreliquıid K360 inceleme

MSI'in kasa tipi bilgisayarlar için geliştirdiği sıvı soğutma sistemi MSI MPG Coreliquıid K360'ı mercek altına alıyoruz.

Soğutma sisteminden çok daha fazlası! MSI MPG Coreliquıid K360 inceleme

Son dönemde sıvı soğutma sistemlerinin hayli popülerleştiğini söyleyebiliriz. Aslında bu durumun birden fazla nedeni mevcut. Elbette en büyük etken işlemcilere binen yük.

Genel olarak bir PC üzerinde en büyük yük işlemci ve ekran kartına biniyor. Ekran kartlarındaki soğutma sistemlerinin son yıllarda çok geliştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Aslında aynı durum işlemciler için de geçerli. Tabi ki doğru soğutma sistemini seçerseniz. Pek çok PC oyuncusu klasik soğutma sistemlerini kullandığı için işlemcisinden beklediği verimi alamıyor.

İşte bu noktada işin içerisine sıvı soğutma sistemi dediğimiz modern soğutma teknolojisi ürünleri giriyor. Bu videoda incelediğimiz MSI MPG Coreliquid K360 da tam olarak böyle bir ürün.

Hem tasarımı, hem de kullanımı itibariyle beklentileri karşılayan bir model olan Coreliquid K360, RGB destekli fanlarıyla bilgisayarınıza hoş bir görünüm de katıyor. Dilerseniz üç fanı tek tek bağlayarak MSI Center arayüzünden özelleştirmeler yapabiliyorsunuz. Bu da kasa görünümünüzü büyük oranda etkiliyor.

Öyle ki bilgisayarınız ya da işlemciniz çok yük altında çalışmıyor dahi olsa bu sıvı soğutma sistemi sırf görünüşü için bile tercih edilebilir.

Soğutma sisteminden çok daha fazlası! MSI MPG Coreliquıid K360 inceleme

Eğer MSI MPG Coreliquıid K360 ile ilgili kafanıza takılan herhangi bir soru işareti varsa yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Bizler de elimizden geldiğince sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

MSI
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.