Teknoloji TV

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3

Bu videomuzda soğutma özelliği bulunan Anker Soundcore Strike 3 oyuncu kulaklığını inceliyoruz. Kulaklıkla ilgili merak ettiğiniz her şey bu videoda.

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3

Pilden robot süpürgeye kadar farklı alanlarda elektronik cihazları bulunan Anker, şimdi de oyuncu kulaklığı alanına girdi. Markanın Soundcore Strike ailesi 1 ve 3 olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. Teste gelen Soundcore Strike 3 modeli, USB'den bağlanan, PC'de 7.1 Surround desteği sunan, kulaklık pedlerinde soğutucu jel teknolojisi bulunan bir ürün.   

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3

Oldukça büyük ve iri bir ürün olan bu kulaklık, bu büyüklük ve iriliğine göre kafanızı yormayacak bir tasarıma sahip. Kulağa tam olarak oturan pedler, uzun kullanımda bile rahatsızlık vermiyor. Kulaklığın en ilginç özelliği ise pedlerinde bulunan soğutucu jel. Vaad ettiği gibi oldukça serin bir kullanım sunan bu soğutucu jel ile uzun saatler oyun oynadığınızda bile kulaklarınız terlemiyor.

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 - Resim : 1

Ses kalitesini beğendiğimiz ve PC oyunlarında 7.1 Surround ses desteği ile en küçük sesleri bile duyma imkanı sunan bu kulaklık aynı zamanda PlayStation platformunu da destekliyor.

Çıkarılabilir mikrofon neme ve su sıçramalarına dayanıklı bir altyapıya sahipken, kulaklıkla beraber gelen Anker Gaming Studio yazılımı ile bilgisayar üzerinden ince ayarlar yapılabiliyor. Yazılımın detaylı ayarları bulunmasa da mikrofonu açıp kapatma, seviyesini artırma, çeşitli ekolayzır efektleri verebilme ve Surround ayarlarını düzenleyebilme gibi özellikleri bulunuyor. 

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 - Resim : 2

Anker Soundcore Strike 3 ses kalitesi

Kulaklığın ses kalitesi dengeli bir dağılıma sahip. Bass ve tiz seslerin ortalama bir aralıkta olduğunu, ayrıca PC için ayarlanabilir ekolayzır seçeneğinin bu dengeleri biraz değiştirme imkanı sunduğu da belirteyim.

Anker Soundcore Strike 3'te bulunan mikrofon da gayet başarılı bir şekilde işini görüyor. Üzerinde LED lamba da bulunan mikrofonda bu lamba mikrofon açıkken yeşil, kapalı iken kırmızı renkli parlıyor. Mikrofonun ses kalitesi ile ilgili detayları yazının sonunda verdiğimiz videoda uygulamalı olarak görebilirsiniz.  

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 - Resim : 3

Öte yandan kulaklıkta mavi renk bir LED aydınlatma da var. her iki kulaklığın üst kısmında bulunan bu aydınlatma kapatılamıyor ya da rengi değiştirilemiyor. Bağlantıyı yaptığınız anda çalışan bir aydınlatma var. 

Kulaklığın kablosu örgü şeklinde tasarlanmış. Üzerinde mikrofon açma/kapama, Surround açma kapama ve ses azaltıp yükseltme tuşu bulunan minik bir kumanda bölümü bulunan bu kablo hem sağ hem sol kulaklığa bağlanan iki uca sahip. 

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 - Resim : 4

Anker Soundcore Strike 3 kulaklığın en beğendiğimiz yöne soğutma özelliği oldu. Ayrıca sunduğu konfor da (büyük boyutlarına rağmen) gayet güzel. Kulaklığın beğenmediğimiz yönü ise bağlantı kablolarının hem sağ hem sol kulaklık için iki adet olması. Günümüzde birçok oyuncu kulaklığı tek kablo ile bağlantı sunuyor.    

Soundcore Strike 3, aynı zamanda PlayStation uyumlu. Kulaklığı PlayStation'a bağladığımızda elde ettiğimiz ses seviyesini biraz yetersiz bulsak da gerekli ayarları konsolun ana menüsünden yapmak gerektiğini de belirtelim. 

Anker Soundcore Strike 3 fiyatı

İncelemeyi yaptığımız tarihte Türkiye satış fiyatı 499 TL olan Anker Soundcore Strike 3'ün bu fiyat seviyesinde çok fazla rakibi var. Kulaklık tasarım ve konforu ile bu rakipleri geride bırakıyor olsa da fiyatın biraz yüksek kaldığını düşünüyoruz. 

Ürünle ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  


Anker Soundcore Strike 3 Gaming Headset

  • 7.1 Sorround Ses sistemi
  • Led Aydınlatma
  • Neme dayanıklı gürültü engelleme özellikli mikrofon
  • Soğutucu Jel
  • PC ve PlayStation uyumlu
  • 745 gram ağırlık
  • 499 TL
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.