TCL’in tanıttığı TV yeni evlenenler için büyük bir fırsat olabilir

Bütçe dostu akıllı televizyon pazarı için önemli bir isim olan TCL yeni modeliyle bu durumu bir kez daha ortaya koydu.

TCL’in tanıttığı TV yeni evlenenler için büyük bir fırsat olabilir

TCL, Çin pazarında uygun fiyatlı yeni bir FFALCON serisi akıllı TV olan 2024 Thunderbird Sparrow 5 SE'yi tanıttı. Bu TV, JD.com’da 889 yuan (125$) fiyatla satışa sunuldu. Şimdi bu TV'nin öne çıkan özelliklerine göz atalım. Thunderbird Sparrow 5 SE, 43 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip bir ekranla geliyor. VA panel kullanan bu TV, 60Hz yenileme hızını destekliyor ve HDR10 özelliği ile daha iyi kontrast ve renk doğruluğu sağlıyor.

Akıllı TV, 1GB RAM ve 8GB dahili depolama ile donatılmış dört çekirdekli A53 işlemci ile çalışıyor. Hızlı açılma özelliği bulunan bu TV, sadece 2 saniyede açılabildiği gibi set üstü kutu ile eş zamanlı açılma özelliği de sunuyor, bu da kullanıcılar için ekstra kolaylık sağlıyor. Kullanıcı arayüzü ve kontrol açısından, TV, üç özelleştirilebilir düğme ve popüler video akış uygulamaları için iki özel kısayol tuşuna sahip bir uzaktan kumanda ile birlikte geliyor, bu sayede favori uygulamalara erişim daha da kolaylaşıyor.

TCL’in tanıttığı TV yeni evlenenler için büyük bir fırsat olabilir - Resim : 1

TCL’in tanıttığı TV yeni evlenenler için büyük bir fırsat olabilir

Ses tarafında, TV, net ses kalitesi sunan tam kapsamlı, yüksek güçlü hoparlörlere sahip. Ayrıca, daha yüksek ekran-gövde oranı sunan metal entegre kavisli tam ekran tasarımıyla, izleyicilere standart TV'lere göre daha geniş bir görüntü alanı sağlıyor.

Thunderbird Sparrow 5 SE, Android 13 işletim sistemine sahip olup, 2.4 GHz Wi-Fi üzerinden kablosuz ekran yansıtma, çoklu ekran etkileşimi ve birçok uygulama ile çevrimiçi içeriğe erişim gibi çeşitli akıllı özellikleri destekliyor. TV, TÜV Rheinland tarafından düşük mavi ışık ve titreşimsiz performans sertifikasına sahip, bu da uzun süreli izlemelerde göz yorgunluğunu azaltıyor. Bağlantı özellikleri arasında iki HDMI 2.0 portu, bir Ethernet portu, bir USB-A 2.0 portu ve bir AV giriş portu bulunuyor, bu da çeşitli medya ve internet bağlantı ihtiyaçlarına cevap veriyor.