Teknoloji TV

Turkcell Superonline Upload hızlarını coşturdu! (video)

Bu videoda Turkcell Superonline'ın haber vermeden yaptığı bir sürpriz olan fiber abonelerin Upload hızlarını artırmasının ne gibi faydaları olacağını anlatıyoruz. .

Turkcell Superonline Upload hızlarını coşturdu! (video)

Geçtiğimiz günlerde sizlerle bir haber paylaşmış ve Turkcell Superonline fiber abonelerinin Upload hızının dramatik bir şekilde arttığı müjdesini vermiştik. Konuyla ilgili bir video hazırlayıp gerçek zamanlı Speedtest platformunu kullanarak hızımızı bir kez daha ölçmek istedik. İşte bu videoda Turkcell Superonline'ın fiber abonelerine yaptığı bu önemli iyiliğin detaylarını antalıyoruz. 

Evde kullandığımız Turkcell Superonline Fiber aboneliğimizin bağlantı hızı 25 Mbps Downlod, 5 Mbps Upload idi. İki gündür Download hızımız artmasa da Upload hızımızın 20-23 Mbps bandında gezindiğini gördük. Konuyla ilgili Turkcell Superonline cephesinden resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Öte yandan bu durumun Turkcell Superonline'ın sadece fiber abonelerinde geçerli olduğunu belirtelim. Ayrıca Türk Telekom, Vodafone, Turk.Net ve KabloNet gibi servis sağlayıcıların şimdilik bu tarz bir adım atmadığının altını çizelim.  

Turkcell Superonline Upload hızlarını coşturdu! (video)

Biz de bir video ile bu durumu anlatmak istedik. Siz de benzer bir durum yaşıyorsanız aşağıdaki yorumlar bölümüne fikirlerinizi ekleyerek siz de katkıda bulunabilirsiniz.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
zeji
25 mb 5mb upload paketı kullanıyorum. suan 50mb down 20 mb upload olmus bu haberı okuyuunca
Cevapla
yunus
superonline 8mbit dsl bağnatısı hızım 0.5 lerde hala. yükseltsin 1 mbit e.
Cevapla
Mahmut
DSL'de değişiklik yok zaten. Adamlar fiber diyor bangır bangır. Önce oku, ondan sonra yorum yaz kardeş
Süleyman
Superonline TTnet altyapısını sadece fiber olan yerlerde kullanmakta. Fiber hizmet sağladığı yerlerde tamamen kendi altyapısını kullanıyor. Fiber olan yerlerde çok kaliteli hizmet alabiliyorsunuz. Ttnet altyapısını kullandığı yerlerde de arıza durumumda Ttnetten çok daha hızlı yardımcı oluyor. Her ikisini de tecrube ettiğim için paylaşmak istedim.
Cevapla
Gökhan
En iyisi Ttnet.Superonline ttnet'in alt yapısını kullanıyor..
Cevapla
Bilinçli kullanıcı
Aynen Gökhancım o kadar iyi ki herkesten daha yavaş ve daha pahalı internet veriyor
Ali
Bilmeden konuşuyorsun
murat
keske digerleride kiskanir up yuksrltir birde musteri cok kazanma riski cok olabiilir
Cevapla
Gerçekçi kullanıcı
Bizde öyle olmuyor öyle bir şey yapan firma rekabet kurumuna şikayet edilir iptal olsun diye
Kara
Arkadaşlar turkcell önce vınn 4.5g İnternet cihazı ve data hattını piyasadan geri toplasın 5 kuruş etmez Vodafone nin cayır cayır çektiği yerde bizim vınn çekmiyor turkcell emeklerimizi çalıyor defalarca teknik servis müşteri hizmetleri desteği aldım düzelmedi. Karalama kampanyası başlatacağım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.